ZE SVĚTA

Neslyšící kočka z ulice je zachráněna, našla nového perfektního majitele!

Těžký život na ulici měla jedna starší kočka kaliko (typ zbarvení srsti černo-bílo-rezavé), která trpěla ještě dalšími problémy, způsobenými nulovou zdravotní péčí. Lidé si všimli, že když se kočka toulala po ulicích, až přehnaně zastrašovala ostatní kočky bez viditelného důvodu.

Kočka kaliko

Jak přišla kočka o sluch?

Naštěstí se kočka z ulice nechala chytit a odnést na záchrannou stanici. Zjistili tam, že kočka neslyší. Nedostatek zdravotní péče totiž způsobil to, že měla uši plné roztočů (parazitů) a dlouhotrvající neléčený zánět. Kvůli tomu se kočka neustále škrábala v uších a postupně si takto sluch v obou uších trvale poškodila. A to nebylo všechno, veterináři kočce ještě diagnostikovali IBS (syndrom dráždivého tračníku – nemoc střev), která postihuje i lidi. Veterináři jí naordinovali speciální dietu a léky a vyčistili jí zuby.

Nadace Santé D´Or v Los Angeles (USA)

Záchrana neslyšící kočky

Kočky se poté ujala Nadace Santé D´Or. Zaměstnanci ji vřele přivítali a dali jí jméno Gallaudet. Jméno dostala po známém pedagogovi v USA – Thomasi H. Gallaudetovi, který založil první bezplatnou školu pro neslyšící v Connecticutu (stát na východě USA). Gallaudet University ve Washingtonu je pojmenovaná po něm. Jakmile kočka Gallaudet dostala zdravotní péči, přizpůsobila se životu neslyšící kočky v domácnosti.

Kočka Gallaudet v Santé D´Or

Nadace Santé D´Or a její zkušenosti s neslyšící kočkou

Santé D´Or není klasická záchranná stanice. Nadace je centrem adopce a záchrany zvířat, která poskytuje útočiště a zdravotní péči zvířatům. Zvířatům také zajišťuje stálý domov. A to vše dělá v souladu s přírodou – používají výrobky šetrné k životnímu prostředí.

Dobrovolníci a návštěvníci Santé D´Or sdělili, že se Gallaudet nedá snadno chytit, i když je unavená. Reaguje stejně, jako lidé se sluchovým postižením – může se snadno polekat, když se někdo přiblíží (a ten neslyšící to neslyší). Ve strachu reaguje podrážděně, když neuslyší někoho přicházet a najednou zjistí, že není sama. Gallaudet si na lidi z nadace postupně zvykala, začala jim důvěřovat a byla spokojenější. I když se vyléčila a přestala se bát, pořád tam zůstávala – nikdo si Gallaudet nechtěl osvojit.

Spokojená kočka Gallaudet

Vrána k vráně sedá, neslyšící neslyšícího si hledá 🙂

Roky plynuly, a nikdo se ke Gallaudet nehlásil… Až jednou – dobrovolník ze Santé D´Or – Daniel se do neslyšící kočky zamiloval. Snažil se Gallaudet často navštěvovat. Měl doma ještě jednu kočku Mayu a přemýšlel, že by jí pořídil kamarádku. A tak se taky stalo. Gallaudet se stala součástí Danielovy “rodiny”. Měl ji rád i proto, že byla neslyšící, a on na ni mohl znakovat.

Neslyšící Daniel s neslyšící kočkou Gallaudet

Zdroj, foto: Coleandmarmalade.com, Clarkchronicle.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button
Close