REDAKCE

Vítáme vás na našich internetových stránkách TICHÉ ZPRÁVY.

Webové Tiché zprávy poskytují prostřednictvím internetu neslyšícím informace v jejich mateřském jazyce, tedy v českém znakovém jazyce.

Tiché zprávy jsou rozděleny do několika zpravodajských rubrik – Z domova, Ze světa, Sport, Informace, Akce, Rozhovory a Reportáže.

V rubrice Z domova a Ze světa se nacházejí zprávy o neslyšících a různé příběhy, které souvisí s neslyšícími. Do Sportu neslyšících patří informace o sportovních událostech neslyšících. V rubrice Informace jsou zařazeny zprávy informačního charakteru, např. o volných pracovních místech, zprávy ze sociální oblasti apod.

Velmi oblíbené jsou Rozhovory nejen s neslyšícími osobnostmi, ale i se slyšícími osobnostmi či celebritami. Týmu se již povedlo udělat rozhovory – například s neslyšícími osobnostmi, jako je milovník zvířat Martin Kulda, vítěz Mister Deaf World 2018 Jan Emmer, neslyšící cestovatelky Amália Basalová a Marie Crhová atd.  Reportáže jsou zaměřené na sportovní akce, společenské, mezinárodní akce či akce pro děti. V rubrice Akce si návštěvníci mohou přečíst o různých akcích pro neslyšící, které se teprve budou konat. Některé akce najdou v rubrice Kalendář.

Tiché zprávy jsou vysílány v českém znakovém jazyce s textem v českém jazyce, takže plní také osvětovou funkci.

Zpravodajský tým text v českém jazyce přeloží do českého znakového jazyka a následně natočí a nastříhá video pro webové stránky. Drtivou většinu týmu, který Tiché zprávy natáčí, stříhá, provádí supervizi a pak zveřejňuje na internetu, jsou neslyšící.

ZPRAVODAJSKÝ TÝM

Kontakt

E-mail: tiche.zpravy@gmail.comFacebook: tichezpravy
Back to top button
Close