ZE ZAJÍMAVOSTI

Seznamka nejen pro handicapované “Tvoje Láska”

Devětadvacetiletý Michal Sněhota se narodil s dětskou mozkovou obrnou. Chodí o berlích a částečně používá invalidní vozík. Se svým handicapem zažíval od žen odmítnutí. Podobnou zkušenost zažil i při seznamování přes agenturu Date2k. Z neúspěchu se nezhroutil, ale snažil se s majiteli agentury, bývalou poslankyní Kristýnou Mertlovou (dříve Kočí) a jejím manželem Jakubem, založit seznamku pro zdravotně postižené.

Bc. Michal Sněhota

Když je člověk několikrát odmítnut kvůli tělesnému či smyslovému handicapu, většinou se stáhne před okolím. Někteří lidé s handicapem se z důvodu zdravotního stavu málokdy dostanou mimo svůj domov a  jsou odkázání pouze na on-line prostor.

Speciální seznamky pro osoby s handicapem úspěšně fungují např. ve Velké Británii nebo USA, také Česká republika jich má několik. Nejnovější a největší je právě seznamka Tvoje Láska, která funguje od září 2017 s Michalem Sněhotou, který se spolupodílel na jejím vzniku.

Cílem seznamovacího portálu je individuální přístup. Každý klient projde fází registrace. Nabídne se mu psychologické poradenství, vztahový koučink apod.

Projekt byl finančně podpořen z Operačního programu Zaměstnanost. Díky tomu je členství v seznamce zdarma. Aktuálně má zhruba 400 klientů a počet narůstá každým dnem.

Zdroj: TZ, www.ihned.cz, Text: Jana Niedermeierová, Foto: archiv

  Seznamka nejen pro handicapované “Tvoje Láska

 

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Back to top button
Close