Noir Film Festival i pro neslyšící

Noir Film Festival je zaměřený na temnou tématiku. Letos se bude konat již podesáté, ale poprvé bude takzvaně bez bariér a lidem se sluchovým postižením budou filmy zpřístupněny také s titulky.

0

Noir Film Festival

Termín Noir Film nemá jedno specifické slovo, proto je tak populární a rozšířený. Server Seznamzpravy označil Noir Film  jako filmy s temnou atmosférou, na stránkách festivalu píší, žemnoho lidí je přesvědčeno, že film noir zapustil kořeny v řadě národních kinematografií, zejména ve Velké Británii, Francii či Japonsku. Málokdo by však namítal, že v nejryzejší podobě se objevil právě v hollywoodské produkci 40. a 50. let minulého století, kdy se stal příhodným vyjádřením pro válečnou úzkost, poválečný zmar a atmosféru všudypřítomné paranoie studené války.”

Noir film festival logo (Foto: Noirfilmfestival.cz)

Festival již podesáté, pro neslyšící poprvé

Desátý ročník festivalu je zároveň prvním, kdy se koná bezbariérově. Proběhne 17. – 21. srpna na hradě Český Šternberk, je určen lidem napříč všemi generacemi. Hlavní tématickou sekcí je “Na černé listině”, program se zaměří na výrazné hollywoodské osobnosti, které byly na přelomu 40. a 50. let minulého století umlčeny. Jsou vybrané snímky, které budou opatřeny titulky a budou tak zpřístupněny lidem se sluchovým postižením.

Letošní ročník Noir Film Festival je desátý v řadě (Foto: Facebook.com)

Kultura pro neslyšící

Krajský radní pro kulturu Václav Švenda si je vědom toho, že kultura má být zpřístupněna i pro neslyšící, proto organizátoři vyšli vstříc a připravili ve spolupráci s krajem program vybraných projekcí s titulky.

S titulky můžete vidět:

  1. srpna – Probuzení, Zvuk zuřivost
  2. srpna – Dálnice zlodějů
  3. srpna – Mrtvý mezi živými
Program obsahuje také informaci, které filmy budou s titulky a kdy (Foto: Noirfilmfestival.cz)

 

Na podrobný program se podívejte na webových stránkách Noir Film Festival a také na facebooku


Zdroj, foto: Seznamzpravy.cz, Noirfilmfestival.cz, Facebook.com
Editor: Lucie Ulrichová

Back to top button