ZE SPORTU

Mistrovství Evropy neslyšících ve stolním tenise

Mistrovství Evropy neslyšících ve stolním tenise se uskutečnilo ve dnech 11. – 18. dubna 2019 ve městě Albena, které se nachází v Bulharsku. Zúčastnilo se ho celkem 14 států, včetně České republiky. Této události se z České republiky zúčastnili reprezentanti Roman Šlechta, Michal Kratochvíl, Jaroslav Helus, Roman Matouš a vedoucí Jitka Mazuchová.

Ve čtvrtek 11. dubna vedoucí Jitka Mazuchová měla sraz v 11 hodin s technickým ředitelem a hlavním organizátorem EDSO. Zkontrolovali seznam hráčů i zaplacené startovné a všechno bylo v pořádku. Ostatní hráči si zašli na trénink. Poté vedoucí s Jaroslavem Helusem šla na schůzi ohledně losování družstev mužů i žen.  Přihlásilo se dvanáct družstev mužů, ale dvě družstva byla vyřazena (Kosovo a Slovensko) z důvodu nedostatku hráčů – minimálně musí být 3 hráči. Také se dohodli, jaký bude systém skupiny tabulek. Na závěr si celý tým dal večerní trénink.

V pátek 12. dubna se odehrály zápasy ve skupinách. Naše družstvo z ČR bylo ve skupině B. Za družstvo hráli Jaroslav Helus, Michal Kratochvíl a Roman Matouš. V ten den hráli s Bulharskem, Maďarskem a Ukrajinou.

Skupina A           

Litva        

Rusko

Polsko                                

Turecko

Rakousko

Skupina B

Ukrajina

Německo

Česká republika

Bulharsko  

Maďarsko

V sobotu 13. dubna měli Češi ještě poslední zápas ve skupině B. Zahráli si s Německem. Německo nad Českem zvítězilo 3:2.

Ve skupině B se Česko umístilo na 4. místě.

Bulharsko – Česká republika  3 : 2

Maďarsko – Česká republika  1 : 3

Česká republika – Ukrajina     1 : 3

Německo – Česká republika   3 : 2

Poté hráli o umístění s Tureckem. Tentokrát se dařilo a Češi zvítězili 3:2. Češi se umístili v kategorii družstev na 7. místě.

V neděli 14. dubna byl den volna. Jaroslav Helus a Jitka Mazuchová se zúčastnili oficiální schůze, kde se diskutovalo o věcech souvisících s ME. Zbytek týmu měl trénink.

V pondělí 15. dubna se soutěžilo ve čtyřhře mužů, do níž bylo přihlášeno 18 párů, kteří se utkali vylučovacím systémem.

Za Česko hrály dva páry: pár Helus a Kratochvíl a pár Matouš a Šlechta. Čekalo je první kolo.

První pár – Helus, Kratochvíl – se střetl s Ruskem. Utkání s Ruskem dopadlo prohrou 2:4, vítězem se stalo Rusko, i když Rusové ze začátku hodně chybovali. Druhý pár – Matouš, Šlechta – si zahrál s Rakouskem, kde zvítězilo Rakousko 4:0. Rakouští hráči byli po všech stránkách lepší, ale i přesto s nimi Češi chvílemi dokázali udržet krok. Žádný z českých párů tedy nepostoupil dál.

V úterý 16. dubna byla soutěž jednotlivců, přihlásilo se celkem 42 hráčů, kteří byli rozděleni do šesti tříčlenných skupin a šesti čtyřčlenných skupin.

Ve vylučovacím systému ze základních skupin postoupil pouze Michal Kratochvíl z prvního místa ve své skupině. V prvním kole se střetl s tureckým hráčem, se kterým vyhrál 4:0. V osmifinále si Kratochvíl vybojoval postup do čtvrtfinále při utkání s Ruskem, kde zvítězil 4:2.

Ve středu 17. dubna ve čtvrtfinále se Michal utkal se slovenským hráčem, kde Michal Kratochvíl bohužel prohrál. Umístil se tak celkově na 5. – 8. místě. Ve finále vyhrál Slovák Thomas Keinath nad Ukrajinou 4:0. Mistrem Evropy se stali Slováci – v kategorii žen Eva Jurková a v kategorii mužů Thomas Keinath.

Zdroj: Jitka Mazuchová, csns-sport.cz, foto: Jitka Mazuchová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button
Close