ZE SVĚTA

Neslyšící Jozef (35) šije padáky do celého světa!

Ani hendikep ho neodradil. Neslyšící Jozef Markovič (35) z Považské Bystrice si splnil sen a začal podnikat v netradiční oblasti. Jako jediný Slovák šije padáky, které si kupují paraglidisté z celého světa. Zatím pracuje sám, zanedlouho však příjme svého prvního zaměstnance.

Jozef je neslyšící už od narození. Vyučil se krejčím a zamiloval se do paraglidingu. „Pracoval jsem jako čalouník v Trenčíně, kde jsem se seznámil s mužem, který se věnoval paraglidingu. Chtěl jsem si to vyzkoušet. Líbilo se mi to, ale přes můj hendikep to nebylo jednoduché. Necítil jsem vítr. Potřeboval jsem vidět do tváře instruktora, jeho mimiku,“ popisuje svoje začátky Jozef.

Létat se učil sám, poprvé sám vylezl na kopec s padákem a zkusil létat. “Bylo to odvážné, neměl jsem ani záložní padák.” Byl silný vítr a skončil na stromě, nevzdal to … směje se Jozef.

1450032_jozef-markovic-padak-hluchonemy

Od lásky k padákům vedla krátká cesta k podnikání. Uvědomil jsem si, že na Slovensku nikdo nešije padáky. Založil jsem si vlastní firmu a padáky šiji pro společnost z Brna, která je distribuuje do celého světa. ,,Zatím pracuji sám. Stíhám, ale musím pracovat přesčasy.Chystám se přijmout prvního zaměstnance,” pochválil se Jozef, který ušije za měsíc přibližně šest padáků. Za rok jich vyrobil přes sto. Přiznal se, že šít padáky je složité. Při práci potřebuje asistenta, který mu pomáhá.

Zdroj: http://adam.azet.sk/clanky/13871/hluchonemy-jozef-35-sije-padaky-do-celeho-sveta.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button
Close