Z DOMOVA

Skautští Potkani se zúčastnili plavby jitřního poutníka

Ve dnech 27. července až 4. srpna 2013 se konal tábor 53. skautského oddílu Potkani v překrásném údolí blízko Žumberku u Nových Hradů. Na tábor odjelo šest dětí, osm neslyšících vedoucích, jedna slyšící vedoucí a dvě tlumočnice – díky tomu měl tábor rodinnou atmosféru a byl plný krásně připravených her. Celotáborová hra byla vytvořena na motivy třetího dílu Letopisů Narnie „Plavba jitřního poutníka“.

2013_08_27 Skauti

Děti si během tábora vyzkoušely mnoho nových věcí a hodně se toho naučily, lépe se poznaly a upevnily svá přátelství. V sérii zkoušek mohly zkusit překonávat samy sebe a své špatné vlastnosti – a byly v tom často úspěšné.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Skautský oddíl Potkani tvoří děti od šesti do dvanácti let a jejich vedoucími jsou bývalí dětští členové oddílu. Letos vedení oddílu přebírají od zakladatelů oddílu Mája Pangrácová, Vojta Kovařovic a Andulka Pangrácová spolu se svými kolegy. Zázemí oddílu tvoří klubovna v Nerudově ulici, v krásném prostředí Malé Strany v Praze. Během září je možné přivést do oddílu nové děti, které mají zájem se scházet na schůzkách a jezdit o víkendech na výlety do přírody. Oddíl je určen primárně neslyšícím dětem, ale přijímá i jejich slyšící sourozence a kamarády, pokud chtějí komunikovat ve znakovém jazyce. Domluvit se lze na e-mailu skautpotkani@gmail.com.

Zdroj: Skautský oddíl Potkani, arcus.skautipraha2.net0

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Back to top button
Close