Z DOMOVA

Jak proběhlo slavnostní otevření kavárny U Žambocha?

V pátek 11. října 2013 se konalo slavnostní otevření kavárny U Žambocha. Oslavit tuto událost přišlo přibližně 300 lidí – slyšících, neslyšících, dětí i dospělých. Ještě před oficiálním programem se rozdávalo víno a mini zákusky zdarma. Na mini zákusku bylo logo kavárny.

Moderátorkou večera byla paní Jana Poláčková. Hostem večera byl patron naší kavárny – Radim Fiala, který udělal „první“ kávu pro Janu (káva se mu opravdu povedla), a tak byla kavárna slavnostně „otevřena“.

2013_10 Kavárna u žambocha 02

2013_10 Kavárna u žambocha 01

Na zahájení promluvil také pan Žamboch, na jehož počest je kavárna pojmenována. Radka Kulichová představila projekt, díky kterému kavárna vznikla. Projekt „Moravská kavárna Neslyšících“ je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu České republiky. Lukáš Hrda představil speciální objednávkový systém na iPadech.

Program pokračoval vystoupením Ukulele orchestra jako Brno. Zahráli několik skladeb a některé z nich neslyšící Michaela Kosiecová přeložila do českého znakového jazyka (např. Highway to Hell).

Po vystoupení začala volná zábava. Lidé si objednávali kávu, koktejly, pivo a další nápoje. Hostům se tu líbilo, chválili krásné prostředí kavárny a příjemnou atmosféru. Radim Fiala rozdával autogramy na pohlednice. Kromě pohlednic Radima Fialy, jak znakuje, jsou zde k zakoupení i jednotlivé fotografie Radima Fialy ve větším formátu.  Pohlednice i fotografie si v kavárně můžete koupit i nyní. Autorkou fotografií je Daniela Hyklová.

Akce skončila kolem půlnoci a lidé se spokojeně rozcházeli domů.

Dojmy číšnic:

Eva:  „Jsem ráda, že se lidem kavárna líbila. Na začátku jsem měla pocit, že kolegové a já budeme nervózní, ale nakonec to dopadlo dobře. Sice nám počasí nepřálo, ale stejně přišlo hodně lidí.“

Markéta: „Kavárna byla tak narvána, že se nedalo ani projít, ale byla jsem ráda, že byla tak velká účast lidí.“

Zdroj: Markéta Veselá a Eva Kubíčková, foto: Daniela Hyklová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Back to top button
Close