Z DOMOVA

Hry bez hranic ovládli Mravenci

Hry bez hranic. Tato známá akce pro neslyšící se odehrála v sobotu 1. června 2013 v Brně při příležitosti 5. výročí založení organizací Trojrozměr a 3Dimenze. Akce se zúčastnilo dvanáct týmů, které závodily v osmi různých soutěžích.

houba

drzeni lahev

mic, boty, kbelik

kolobeh

fazole

piti

stafeta

Odpoledne byly na programu zajímavé přednášky se čtyřmi významnými osobami – Petrem Vysučkem, Radkou Novákovou, Timem Curry a Lubomírem Hyklem. 

Po přednášce zbývalo dokončit ještě pár soutěží a poslední soutěží byl kvíz s různými otázkami. Pak se rozhodlo, kdo postoupí do finále. Nakonec se do finále probojovaly týmy Coda, Mravenci, Potkani a naše Zprávy pro neslyšící s Tichou Kavárnou (ZN+TK). O prvenství jednoho z nich se mělo rozhodnout až večer přímo na zábavě.

Moderátorkou večera na zábavě byla Zlata Kurcová v doprovodu Jakuba Vengláře. Součástí programu bylo i vystoupení Zuzany Hájkové s Robertem Milíčem, poté informovala Radka Nováková o plánované říjnové přednášce LESICO v Praze.

A pak už byla na programu poslední disciplína, která byla pro všechny čtyři týmy obtížná. Všech pět členů týmů mělo ujít určitou vzdálenou jen pomocí přitahování prstů na nohou. Všichni postupovali dopředu hlemýždím tempem. I když do cíle se nejrychleji doplazil tým ZN+TK, celkově se nejlépe umístili Mravenci.

bild

Celkové pořadí:

1. Mravenci
2. ZN + TK
3. CODA
4. Potkani
5. Milka
6. Chodovci
7. Spolubydlící
8. Karviná
9. Bezhran
10. Opava
11. POWA deafs
12. Oceláři

Počasí venku se zdařilo, i když v Čechách vytrvale pršelo. Organizátoři si to uměli dobře zařídit, protože až po skončení všech soutěží se venku spustil déšť.

Organizátor akce Martin Kulda byl s akcí Hry bez hranic celkově spokojený, i když se tu a tam vyskytly menší problémy, časové posuny soutěží, atd., ale vše se vždy podařilo vyřešit. Také by chtěl vyjádřit velké díky nejen účastníkům, ale i všem dobrovolníkům, kteří pomáhali na Hrách, kteří se postarali o děti (CDY), přednášku, zábavu i focení.

Zdroj: ZN, M. Kulda

Foto: R. Holec

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Back to top button
Close