Z DOMOVA

APPN představila na jarmarku své služby a výrobky

V sobotu 28. září se Slunečné náměstí před radnicí Městské části Prahy 13 celý den hemžilo lidmi, kteří sem přišli strávit dopoledne či odpoledne trochu jinak, kreativněji, pospolu – posedět na lavičce, zazpívat si, zatancovat, dozvědět se něco nového či vyrobit si pod vedením zkušených pomocníků dárek pro radost.

vyroba obalů na květináče z novinového papíru mini

Organizace APPN (Agentura pro neslyšící) tu měla svůj stánek, kde představovala služby občanského sdružení APPN určené neslyšícím, především tlumočnickou službu online, ale také sociální, právní a profesní poradenství a jiné služby. Bylo možné ochutnat sladké i slané dobroty z dílny neslyšících pekařů z Tiché kavárny v Praze-Ládví, zakoupit originální šité hračky či šperky od neslyšících, ale také – díky neslyšícím lektorům Tomáši Jelínkovi a Ladislavu Pupákovi – se zájemci mohli přiučit znakovému jazyku.

Jak komunikovat s neslyšícím člověkem minijpg
Neslyšící lektoři Ladislav Pupák a Tomáš Jelínek
minikurz znakového jazyka 2 mini
Slyšící kolemjdoucí zkouší znakovat

Součástí programu bylo i divadlo ve znakovém jazyce v podání sester Brokových. Regina a Drahomíra Brokovy, tentokrát coby roztržité čarodějnice, vystupují se svým divadlem již 6 let na nejrůznějších festivalech, ve školkách a školách, v léčebnách, ale také na soukromých akcích. Reginu před lety na divadelním představení Racek nadchl znakový jazyk. Rozhodla se ho naučit a začlenit jeho vizuální krásu do uměleckého celku. Sestry Brokovy reprezentovaly na jarmarku občanské sdružení ASNEP.

divadlo SB ve znakovém jazyce mini
Divadlo sester Brokových

Zdroj: Lucie Křesťanová, (APPN, o. s.)
(pozn.: text byl redakčně zkrácen)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

Back to top button
Close