Výsledky z MČR neslyšících v MTB Cross Country

0

Jak jsme již v Tichých zprávách informovali (zde: Tichezpravy), v Chrudimi u rozhledny Bára se konalo 9. 6. 2019 Mistrovství ČR neslyšících v MTB Cross Country. Jak na tomto závodě dopadli neslyšící závodníci (5 mužů, 1 žena), kteří zde závodili spolu se slyšícími závodníky? Trať byla velmi kvalitní a rozmanitá, pro neslyšící závodníky je zároveň i součástí Deaflympijské disciplíny Cross Country v horské cyklistice.

Výsledky neslyšících závodníků:

Muži:

1. místo – Jan Čapek (24 km – čas: 1:15:28)

(mezi slyšícími v kategorii “Masters 40” na 3. místě)

2. místo – František Kocourek (24 km – čas 1:19:48)

(mezi slyšícími v kategorii “Muži” na 7. místě)

3. místo – David Studýnka (24 km – čas: 1:22:03)

(mezi slyšícími v kategorii “Masters 40” na 7. místě)

4. místo – Pavel Pastrnek (24 km – čas 1:25:32)

(mezi slyšícími v kategorii “Masters 40” na 8. místě)

5. místo – Lumír Vaszily (24 km)

(mezi slyšícími v kategorii “Muži” na 14. místě)

Ženy:

1. místo – Renata Šuláková (14,4 km – čas: 1:24:32)

(mezi slyšícími v kategorii “Ženy” na 7. místě)

Jan Čapek obhájil titul neslyšícího mistra republiky. Byl to pro něho vyčerpávající závod – pouhý den před tímto závodem absolvoval maratonský závod dvojic (Malevil Cup) v délce 100 km (spolu s Pavlem Jiřenou se v kategorii 40+ umístili na prvním místě)!

Mezi ženami byla jediná neslyšící účastnice Renata Šuláková, která i přes náročnost tratě závod dokončila.

Příjemným překvapením bylo, že se na domácí šampionát přijeli podívat Ota Panský a otec Jana Čapka, kteří v minulosti měli na starost doprovod a trenérství v reprezentaci neslyšících cyklistů.