Z DOMOVA

Tichá jehla

 

Víte, že máme dvě oddělené organizace, Tichý svět a Tichý svět – chráněné pracoviště?

Tichý svět – chráněné pracoviště má nově fungující provoz. Je to Tichá jehla. Pokud firma zakoupí výrobky Tiché jehly, podpoří nejen zaměstnanost osob se zdravotním postižením a také služby Tichého světa – chráněné pracoviště. Zároveň si firma uleví na daních prostřednictvím náhradního plnění. 

Logo Tiché jehly

O Tiché jehle

Tichá jehla představuje sdružení žen se zdravotním postižením, které jsou manuálně zručné. Nejedná se o profesionální švadleny. Podílí se na zakázkách z recyklovaných materiálů, čímž dochází k podpoře ekonomického a ekologického myšlení. Zakázka může být soukromá nebo můžete vytvořit zakázku formou náhradního plnění pro firmy. Výrobky můžete sledovat na Facebookovém profilu @Tichá jehla.

Tichá Andělka
Velká Andělka

Švadleny v Tiché jehle

V současné době v Tiché jehle pracuje silný tým 8 švadlen se zdravotním postižením, jedna z nich má sluchové postižení. Každá má určitý typ zdravotního postižení, který je naučil být v životě hodně trpělivý a laskavý vůči ostatním lidem, kteří vytvářejí nepochopení pro ně samotné z důvodu jejich postižení. Jsou naučené přijímat věci, které nezmění a vážit si naprostých maličkostí, které nejsou v životě samozřejmé, i když se zdají být. Švadleny se o práci v Tiché jehle dozvěděly různým způsobem – skrz Úřad práce, inzerci v rádiu či na internetu anebo je oslovil kamarád z okolí a navrhl jim to zkusit v Tiché jehle. Nejvíc je na práci baví to, že díky nim vzniká něco hmatatelného. Je to práce, u které mohou jistým způsobem relaxovat a snít. Při tvorbě švadleny rozvíjí vlastní imaginaci a dovednosti, překonávají výzvy a zkouší nové věci. Je to způsob seberealizace, při které má člověk radost z výsledku, protože výrobky putují dál a šíří radost dál. Jejich práce zároveň přináší užitek (roušky, látkové tašky, textilní hračky pro děti). Švadleny jsou velmi otevřené práci a baví je testovat všechno, co lze ušít. Nejraději však tvoří něco, co má reálný užitek v domácnosti nebo něco, co dokáže zkrášlit domov či image člověka.

Stroje švadlenek Tiché jehly

Koupě výrobků Tiché jehly

Zakoupit si můžete např. krásné látkové andělky, látkový penál, obal na knihu, dárkovou tašku na víno, eko pytlíky nebo látkové knihy pro děti. V návaznosti na situaci Covid19 je možná také koupě látkových roušek. Objednávku prosím realizujte přes email bohdana.jenikova@tichysvet.cz.

Možné zakázky Tiché jehly

Náhradní plnění v Tichém světě

Náhradní plnění můžete využít u dalších kategorií, které nabízí jednotlivá chráněná pracoviště Tichého světa. Ty jsou přehledně znázorněny v této informační brožurce.

Možnosti náhradního plnění

 

Zdroj, foto: Tichý svět

Editor: Kristýna Mariáková

 

Back to top button
Close