SVÁTKY

Světový den UFO

Než vám povyprávíme o světovém dni UFO, nejdříve si vysvětlíme, co znamená slovo UFO. Pojem pochází z anglického jazyka – Unidentified Flying Object, česky – neidentifikovaný létající předmět. Slovo UFO označuje jev, kdy pozorovatel zpozoroval na obloze předmět, jehož původ není možné vysvětlit. Častěji se ale uvádí, že UFO znamená pozorování létajících talířů.

Dnes je 2. července a na tento termín připadl Světový den UFO. Termín světového dne UFO je ustanoven od roku 2011. Tohle datum není vybráno jen náhodou.  Bylo vybráno, protože se k němu váže příběh, který se stal v roce 1947. Dne 2. července toho roku v Novém Mexiku (stát v USA) 127 km od města Roswell farmář William Mac Brazel zaslechl obrovský úder do země. Na druhý den se farmář vydal se svým synem a dcerou na ranč zvaný Foster, kde našli úlomky neznámého kovu, plechu či pásky. Tato příhoda je nazývána roswellský incident, nebo také roswellská událost či roswellská katastrofa. Dodnes není známo, odkud tyto předměty pochází. Vědci se domnívají, že se jedná o létající talíř – UFO – protože se dle jejich slov jedná o neidetifikovatelný předmět.

Tato událost se stala námětem (tématem) několika knih i filmů. Americká armáda údajně celou záležitost popírá a prohlašuje ji za výmysl, který rozšířili novináři. Ufologové (lidé zabývající se tématikou UFO) i jiné skupiny lidí jsou přesvědčeni, že jde o utajovaný důkaz existence mimozemského života. 

Dne 2. července 1947, kdy se stala událost s UFO, vznikl obor zvaný ufologie. V Česku existuje několik projektů, který se tímto tématem zabývají. Většinou se jedná o soukromé kluby a spolky.

Zdroj: Svatky.centrum.cz, Nasregion.cz, Wikipedia.org, foto: prochlapy.cz, nbcnews.com, smithsonianmag.com, consent.yahoo.com
Editor: Nikola Michalíková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button
Close