MČR neslyšících v halovém volejbale

0

V sobotu 2. března 2013 se konalo v Brně Mistrovství ČR neslyšících v halovém volejbale, které se konalo po dvou letech. Z ženských týmů se zúčastnily domácí SKN Brno, pražské kluby SK Olympia Praha SPS a I. PSKN Praha a SKN Hradec Králové. Z mužských týmů dorazily všechny kluby kromě klubu I. PSKN Praha.

V ženské kategorii zvítězila potřetí v řadě SK Olympia Praha SPS, která porazila všechny týmy 2:0. Druhé byly Brňačky z SKN Brno, které zvítězily nad I. PSKN Praha a SKN Hradec Králové 2:0. Třetí místo patřilo volejbalistkám z I. PSKN Praha, které porazily Hradec 2:0. Na čtvrtém místě se tak umístil ženský tým z SKN Hradec Králové.

Vítězné ženy na stupních vítězů
(zleva: SKN Brno, SK Olympia Praha SPS a I.PSKN Praha)

V kategorii muži ze tří týmů vyhráli také muži z SK Olympia Praha SPS a rovněž potřetí v řadě. Ti svedli dvouhodinový boj s druhým SKN Brnem. V prvním setu Brno vedlo 1:0, poté Olympia zabojovala a dala 2 body (1:2). Brno si to nenechalo líbit a vyrovnalo 2:2. V posledním rozhodujícím setu vyhrála Olympia těsně 15:13 a celkově tak vyhrála 3:2. V dalším zápase Olympia porazila Hradec hladce 3:0. Druhé Brno se s Hradcem trošku zapotilo. První set vyhráli Brňáci s přehledem 1:0, ale druhý set vybojoval Hradec s obdivuhodným skóre 32:30. Brno se však nedalo, přidalo další dva body a vyhrálo 3:1. Hradec Králové tak byl třetí.

Vítězní muži na stupních vítězů
(zleva: SKN Brno, SK Olympia Praha SPS a SKN Hradec Králové)

Pro zajímavost: Ženský a mužský tým SK Olympia Praha SPS sice vyhrály potřetí v řadě, ale od roku 1992 až 2013 se drží SKN Brno stále v čele žebříčku v počtu prvenství. Brněnský ženský tým již zvítězil 16krát a mužský tým 12krát.