Sobota 18. února si připsala další sportovní akci – 5. ročník turnaje ve stolním tenisu Pražský pohár

0

K dalším sportovním akcím minulého víkendu patřil turnaj ve stolním tenisu pro sluchově postižené, který pořádal klub SK Olympia Praha SPS.

Hrálo se ve sportovní hale Hamr v Záběhlicích, kde byly k dispozici 4 pingpongové stoly.

Zúčastnilo se 9 osob (1 žena a 8 mužů).

Hráči byli ze tří klubů SKN Plzeň, I. PSKN Praha a SK Olympia Praha.

Kategorie žen byla z důvodu nízké účasti zrušena, proto žena hrála společně s muži.

Hrálo se systémem každý s každým na 3 vítězné sety v jedné skupině s 9 hráči, kde bylo pořadí jmen seřazeno dle abecedy. Každý hráč tak odehrál 8 zápasů.

Po odehrání všech zápasů se potvrdilo, že vyhrál hlavní favorit a reprezentant ČR Jaroslav Helus z SKN Plzeň, který obhájil své loňské vítězství Pražského poháru 2016.

2. místo vybojoval hráč z SKN Plzeň Ivo Hůla.

A na 3. místě se umístil David Grym z SK Olympia Praha, jenž porazil v tuhém boji 3:2 na sety Zdeňka Bureše z SKN Plzeň, který tak skončil na 4. místě.

Tři hráči na 6. – 8. místě měli stejný počet 10 bodů, takže o konečném umístění musela rozhodnout minitabulka vzájemných zápasů.

První tři muži obdrželi pěkné poháry a jediná žena dostala bonboniéru za odvahu hrát mezi muži.

Turnaj proběhl bez komplikací, v příjemné atmosféře a hráči odcházeli spokojeni.

Další 6. ročník by se měl konat na přelomu roku 2017/2018.

Zdroj : TZ, Petr Šindler, SK Olympia Praha