Z DOMOVA

Seznamte se s Annou Filkukovou

Anna Filkuková se narodila nedoslýchavá. Nedoslýchavý byl i její dědeček.

 

U zápisu do první třídy například učitelky navrhovaly poslat ji do speciální školy pro sluchově postižené děti. Její rodiče nesouhlasili.

V druhém stupni základní školy přestala nosit sluchadla, protože se za ně styděla, snažila se zapadnout do kolektivu ve škole. Sluchadla nenosila až do doby, než začala studovat vysokou školu.

 

 

 

 

 

Jejím velkým snem bylo studovat hru na klavír na konzervatoři. Přes obavy a předsudky učitelů vystudovala základní i střední školu, poté i její vysněnou konzervatoř a magisterský obor na univerzitě v Brně.

Před pěti lety odešla do Anglie, kde se setkala s přijetím a větším pochopením. Dostala tam šanci a díky tomu se dnes věnuje hudbě jako učitelka. Dává také soukromé hodiny klavíru pro žáky všech věkových kategorií.

 

V letošním roce si Anna splnila další ze svých snů a přihlásila se na maraton v Londýně. Místo v závodě není snadné získat, Anna dostala šanci prostřednictvím charitativní organizace
The Ear Foundation, která pomáhá sluchově postiženým dětem.

Zdroj: ZDE

Jeden komentář

  1. Klobouk dolů jak je Anna velmi šikovná. Ji přeji dal co jí baví přeje. Divím se že přestala nosit sluchátko a pak jak dostala na vysokou a nosí pořád a dobře slyší. Já naopak po mateřství přestala nosit sluchátko, po dlouhé době mne napadlo nosit sluchátko, a od té doby vůbec neslyším, doktorka ušní říkala že pokazilo že sem nechávala. Mně mrzí neuslysim zvuk. Zdravím vás 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button
Close