ZE SVĚTA

Sestra naučila svého bratra s Downovým syndromem znakový jazyk

Isabella Evansová z Bridgendu (město ve Velké Británii) má šestiletého bratra Lucase, který má Downův syndrom. Isabella chtěla, aby Lucas začal s blízkým okolím nějak komunikovat. Začala ho učit znakový jazyk.

Díky Isabellině pomoci Lucas s rodinou a přáteli komunikuje. Isabella si založila stránku na Facebooku a kanál na YouTube, kde podporuje ostatní, aby se naučili každý den jeden nový znak. Její videa, která obsahují směs Makatonu a britského znakového jazyka (BSL), mají tisíce zhlédnutí.

Co je to makaton?

Makaton je jazykový program, který využívá znaků, mluvené řeči a symbolů ke komunikaci s osobami, které mají komunikační problémy.

Isabella řekla pro ITV News, že chce, aby se ve všech školách učil znakový jazyk – pro zlepšení života dětí s postižením. To je teď Isabelly hlavní priorita.

Lucasovi znakový jazyk velmi pomohl, dokonce začal i trochu mluvit. Zaměstnanci Lucasovy školy se nyní učí znakový jazyk pomocí Isabelliných videí na Youtube. Isabellina maminka Kellie řekla pro ITV News, že je neuvěřitelně hrdá na svou třináctiletou dceru a dodala, že se Isabella pokouší zlepšit nejen své okolí, ale obecně celý svět.

Zdroj: itv.com Foto itv.com

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button
Close