ZE SPORTU

Proti Nadalovi si zahrál neslyšící tenista Hanfmann

Sportovní tenisoví fanoušci jistě ví, že v Paříži se aktuálně odehrává tenisový svátek – Roland Garros.

Co je Roland Garros (RG)?

Roland Garros (nazývaný také French Open), který se odehrává ve Francii, je jedním ze čtyř největších tenisových turnajů (= grandslamů). Dalšími jsou: Wimbledon (v Londýně), US Open (v USA) a Australian Open (v Austrálii). Turnaj Roland Garros je specifický i povrchem, na kterém tenisté hrají – je to červená antuka.

Neslyšící tenista Yannick Hanfmann

Hanfmann z Německa se stal profesionálním hráčem před čtyřmi lety poté, co byl v USA na stáži. Pro University of Southern California pomohl získat dva tenisové tituly. Tenista před zápasem na RG sdělil, že může být jeho sluchový handicap výhodou. Na velkém kurtu “Philippe Chatrier”, kam se vejde 15 000 diváků, ho nebude rušit hluk tolika fanoušků. Hanfmann nosí sluchadlo, ale to prý moc nefunguje. “Někdy je to problém, když na mě někdo volá jménem a já nijak nereaguji. Slyším zhruba 60 % toho, co pochytí slyšící člověk,” vysvětluje.

Tenista Yannick Hanfmann


Yannick Hanfmann vs. Rafael Nadal

V pařížském RG se v prvním kole utkal Španěl Rafael Nadal (aktuální světová dvojka) a neslyšící Němec Yannick Hanfmann (aktuálně na 180. místě), kterému je 27 let. Hanfmann se do prvního kola RG probil z kvalifikace (kde odehrál tři zápasy).

1. kolo Roland Garros

Zápas Hanfmanna se zkušeným Nadalem dopadl následovně – 6:2, 6:1, 6:3 – vyhrál Nadal. Nadalovi se často přezdívá “antukový král”. Však v Roland Garros vyhrál za celý život již 86 zápasů, prohrál pouze 2 zápasy.

Hanfmann po prohře gratuluje Rafaelu Nadalovi


Sestřih videa (zápas Hanfmann – Nadal): Youtube

Výdělek Hanfmann x Nadal

A kolik si za letošní rok Hanfmann vydělal? V roce 2019 vydělal jen  3 600 dolarů (83 000 Kč). U Nadala to vypadá jinak: za stejnou dobu si vydělal 3 700 000 dolarů (85 444 000 Kč). I přes prohru neslyšícího tenisty s Nadalem, dal Hanfmannovi zápas hodně – dosud za něj vydělal nejvíc: 46 000 Euro (asi 1 200 000 Kč).

Yannick Hanfmann


V únoru jsme vás informovali i o jiném neslyšícím tenistovi (z Jižní Koreje): ZDE

Zdroj, foto: France24.com, Rolandgarros.com, Atptour.com.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button
Close