PRIMA CUP – Dolní Morava 2021

Chtěli byste si i vy vyzkoušet závody na horských kolech? Jaký to je pocit se zúčastnit?

2

Co znamená název PRIMA CUP 2021?

PRIMA CUP je cyklistický devítidílný seriál horských kol pro širokou veřejnost. Na závodě jsou připraveny tři trasy. Účastnit se mohou také děti do 10 let, pro které jsou připraveny závody v areálu

Závody se zárukou PRAVÉHO mountain bikingu.

Prima Cup zahrnuje 12 závodů na sezonu 2021

Závod ŠKODA AUTO DOLNÍ MORAVA 2021

Jedná se o stejnou disciplínu jako je cross country, ale tratě pro maraton mají větší délku, pohybují se většinou mezi 70 až 120 km. Závody se taktéž odehrávají v terénu, převážně na hrbolatých lesních pěšinách, úzkých cestách, singletracích, apod. V mezinárodních pravidlech je stanoveno, že vítěz potřebuje více než 4 hodiny pro zdolání celé trasy. Tato disciplína je velmi oblíbená mezi amatérskými cyklisty a tomu odpovídá také množství závodů a seriálů konaných prakticky po celé České republice.

Tohoto závodu se dne 5.6.2021 zúčastnili neslyšící reprezentanti z SK SKIVELO neslyšících Olomouc.

Cyklisté SK SKIVELO neslyšících Olomouc

Průběh závodu ŠKODA AUTO DOLNÍ MORAVA 2021

Maratonský závod v délce 55 km s převýšením 1 700 m vedl po horských nezpevněných cestách. Místy byly velmi náročné technické sjezdy, které se řada závodníků neodvážila sjet na kole, ale sešli pěšky. Kluci to naštěstí zvládli bez pádů. Z kluků zájezd nejrychleji zvládl Jan Čapek. V cíli si všichni oddechli, že už to mají za sebou, protože na úvod sezóny to byl velmi náročný maratónský závod, který byl zároveň českým pohárem slyšících.