ZE SVĚTA

Pedofilní kněží, kteří obtěžovali neslyšící děti, konečně potrestáni

Argentinský soud potrestal dva kněze za sexuální obtěžování neslyšících dětí v katolické škole.

Tresty pro pachatele

Nicola Corradi (83 let) pocházející z Itálie a Argentinec Horacio Corbacho (59 let) dostali vysoké tresty (vzhledem k jejich věku jsou tresty doživotní). Corradi je odsouzen na 42 let a Corbacho na 45 let. Trestem odnětí svobody jsou potrestáni za sexuální obtěžování neslyšících dětí, které se odehrávalo mezi lety 2004 až 2016. Oběťmi bylo deset tehdejších studentů katolické školy pro neslyšící v Mendoze (severozápad Argentiny). Do vězení na 18 let poslal soud i zahradníka Armanda Gómeze, který byl také obviněn ze sexuálního zneužívání dětí a z hrubého zacházení s nezletilými.

Nadšení obětí a jejich příbuzných před soudem, když se dozvěděli o trestech pro pachatele

Ezequiel Villalonga (vlevo), který obvinil kněze Corradiho s dalšími dvěma oběťmi

O pedofilním skandálu jsme podrobněji informovali v Tichých zprávách v srpnu 2019: ZDE

O sexuálním obtěžování se již dlouho vědělo

Argentinští obyvatelé byli případem z roku 2016 šokovaní. Již v té době byli dva kněží se zahradníkem zatčeni. Navíc se ukázalo, že Nicola Corradi byl z podobných trestných činů podezírán už během 50. let 20. století během jeho působení v italské škole pro neslyšící (Antonio Provolo) ve Veroně. Nikdy však nebyl z ničeho formálně obviněn.

Potrestaný Nicola Corradi
Odsouzený Horacio Corbacho (v bílé košili)
Potrestaný Armando Gómez (černá halenka s bílými límci)

Nečinnost ze strany Vatikánu

Italští žalobci v roce 2014 informovali papeže Františka ohledně nepotrestaných kněží. Papež o sexuálním zneužívání věděl, ale nic neučinil. Pouze nebezpečné kněze přesunul na jiná místa. A to se stalo osudným několika dětem z argentinské školy pro neslyšící…

Zdroj, foto: Novinky.cz, Cas.sk, News.yahoo.com, 

Editor: Eva Nováková

Back to top button
Close