INFORMACE

Nová Tichá linka

V květnu letošního roku jsme vás informovali o tom, že online tlumočení a přepis Tichá linka bude dočasně bez mobilních aplikací. Tichá linka stále funguje, s tlumočníkem nebo přepisovatelem se můžete nadále spojit přes webovou stránku Tichá linka. 

Současný vzhled webové stránky Tichá linka 

Nyní přinášíme úplně novou zprávu o tom, co nového se vyvíjí a připravuje. Organizace Tichý svět neslyšícím poskytuje online tlumočení od roku 2008. Zkušební provoz linky v podobě online tlumočnické služby byl zahájen v říjnu 2008. Od 1. prosince 2010 funguje linka nonstop, 24 hodin denně, a je pro neslyšící zdarma. V roce 2014 se k této službě přidal online přepis mluvené řeči, a tak se Tichá linka stala komplexní službou pro osoby se sluchovým postižením.

Za tu dobu nasbírala mnoho zkušeností a podnětů od neslyšících na zlepšení služby. To všechno použila k tomu, aby vyvinula kompletně novou TL – nové www stránky a také nové mobilní aplikace pro iOS a Android, které budou hezčí, jednodušší a rychlejší na použití. 

Nový vzhled Tiché linky 
Nový vzhled Tiché linky 

Na novou Tichou linku se můžete těšit na konci září, do té doby pošle Tichý svět všem registrovaným klientům přesnější informace na jejich email a telefon. Informace budou také na Facebooku TL a www.tichalinka.cz. V případě dotazů se zeptejte na info@tichalinka.cz nebo na Facebooku Tichá linka, kde vám odpoví neslyšící i slyšící odborník. O spuštění Tiché linky vás budeme informovat.

Zdroj, foto: Tichá linka

Editor: Veronika Bočková 

Back to top button
Close