Neslyšícím lyžařům se dařilo ve Francii

0

Ve dnech 18.-20. 1. 2019 se v lyžařské oblasti Les Gets ve Francii uskutečnilo první kolo 21. ročníku Evropského poháru neslyšících v alpském lyžování.

Závody EP mají celkem 3 kola. První kolo se skládalo ze tří kol podle disciplín:

1. kombinace super G + slalom

2. slalom speciál

3. obří slalom

Evropského poháru neslyšících v alpském lyžování se z Česka zúčastnila Veronika Grygarová, a z mužských závodníků se zúčastnili 3 Češi – Jiří Hartig, Jan Panský a Matěj Ponocný.

V pátek v prvním kole se závodilo v super G a kombinaci (super G a slalom).

V ženské kategorii se dařilo Veronice Grygarové, která skončila na celkovém druhém místě a získala dvě stříbrné medaile za super G i kombinaci.

Obrovského úspěchu dosáhl v pátek také mladý Hartig, kterému se podařilo zvítězit v kombinaci v kategorii muži, junioři i celkově, získal tak zlatou a bronzovou medaili.

Ve druhém kole v sobotu se závodilo ve special slalomu. Bohužel vypadl Hartig stejně jako ostatní čeští reprezentanti a jediný, komu se podařilo dojet do cíle, byl Jan Panský, který obsadil 11. příčku.

V posledním kole v neděli se jel obří slalom. Veronika Grygarová se mezi ženami jen těsně neumístila na stupních vítězů a obsadila „bramborovou“ příčku.

Češi obsadili 3. a 4.místa v absolutním pořadí.

V kategorii obřího slalomu seniorů se ukázal Zdeněk Sokola a Jiří Jungmann z SKN Brno.

Konečné nedělní výsledky byly následující:

Muži celkově – 3. místo Jiří Hartig, 4. místo Jan Panský a 11. místo Matěj Ponocný.

Kategorie:

Muži – 3. místo Jan Panský

Junioři – 1. místo Jiří Hartig, 3. místo Matěj Ponocný

Senioři – 3. místo Zdeněk Sokola, Jiří Jungmann nedojel

Ženy celkově – 4. místo Veronika Grygarová

Další druhé kolo Evropského poháru je na programu od 15. do 17. února a uskuteční se v německé lyžařské oblasti Todtnauberg.