SVÁTKY

Nemračte se! Je tu mezinárodní den úsměvu :-)

Smějte se! Smějte se! Smějte se! Počkat! Vlastně ještě ne… Až zítra (v sobotu 5. října) bude Světový den úsměvu! Takže se dneska připravte, natrénujte obličejové a mimické svaly, vyčistěte si a vybělte si zuby. Protože zítra je svátek všech úsměvů, a všichni chtějí určitě všude vidět samé veselé a usměvavé tváře.

Fakta o svátku

Mezinárodní den úsměvu slaví v letošním roce již 20. výročí! Vznikl v roce 1999 díky americkému výtvarníkovi jménem Harvey Ross Ball. Výtvarník Harvey dostal v roce 1963 od jedné americké pojišťovací společnosti žádost, aby pro ně vymyslel vizitku. Chtěli tímto podpořit a posílit morálku zaměstnanců. Za méně než 10 minut přišel Harvey s tím, že vytvořil smajlíka – pro zlepšení morálky zaměstnanců. Tak se zrodil první smajlík. 

ZAJÍMAVOSTI O ÚSMĚVU:

Ženy X muži:

Věděli jste, že se žena průměrně usměje 62x za den? Muži se každý den usmějí průměrně pouze 8x.

Zdraví:

Smích má na naše tělo mnoho pozitivních účinků (odbourává stres, chrání před infarktem, zlepšuje činnost mozku…)

Přední český psychiatr, doktor Nešpor, říká, že i umělý smích má stejně příznivý účinek jako ten upřímný smích.

JAK SE SMÁT?

Nejlepším a nejjednodušším podnětem k tomu, aby se člověk zasmál, je vtip. Známý doktor Nešpor říká, že k tomu, abychom se zasmáli, nepotřebujeme pouze vtipné situace…

  1. Nahraďte hněv smíchem

Když nastanou situace, při kterých se chcete hněvat a zlobit se na někoho, použijte místo toho úsměv nebo smích.

Např.: Ve frontě v obchodě, která se zastavila, protože někdo z nakupujících si nemůže vzpomenout na PIN své karty. Zkuste si vymyslet humorná vysvětlení, proč se fronta zastavila – zákazníkovi se paní pokladní zalíbila a chce se s ní blíž seznámit a zároveň vyzkoušet její trpělivost.

  1. Humor v každodenních záležitostech

Všímejte si humorných situací či lidí a zvířat ve svém okolí.

Např.: Ráno vstáváte za tmy a váš pes má ještě půlnoc. Leží na zádech, jednu packu nataženou jako by si hrál na supermana. Situační humor můžete vytvářet i záměrně a udělat čas od času něco nelogického nebo směšného.

  1. Smějte se s dětmi

Děti se smějí více než dospělí a nepotřebují k tomu zvláštní důvod. Připojte se k nim!

  1. Ranní úsměv

Po ránu, když jste ještě rozespalí, jděte k zrcadlu a usmějte se na sebe. Pokud vám bude připadat nesmyslné řehtat se na sebe, můžete se pobavit o to víc a dobrá nálada vám vydrží celý den.

  1. Šiřte dobrou náladu

Smích je nakažlivý – proč to nezkusit? Jste ráno v autobuse a všude kolem mračící se obličeje. Co je zkusit rozveselit? Nasaďte si sluchátka nebo otevřete noviny a začněte se usmívat, nebo dokonce smát. Lidé si budou myslet, že se smějete tomu, co posloucháte nebo čtete. A dokonce se úsměvem nakazí, protože začnou mít nutkání se také usmívat. A hned bude veseleji! 🙂

PROČ SE MRAČÍME?

Při mračení zapojujeme jen šest obličejových svalů. Podle nedávného průzkumu si dokonce 3/4 Čechů myslí, že se mračíme více než ostatní národy. Jako nejčastější důvod uvádějí dotazovaní národní mentalitu a nedostatek důvodů k úsměvu. Když už se na někoho usmívají, tak prý na partnera nebo na děti a kolegy.

ČAS NA ZMĚNU

K vykouzlení malého úsměvu nám stačí 10 svalů, k chůzi jich potřebujeme víc, přitom pro některé z nás je úsměv obtížnější než chůze. A právě dneska je čas na změnu! USMÍVEJTE SE, CO TO JDE!

Zdroj, foto: Svatky.centrum.cz, Ahaonline.cz, Innovastoma.cz, Pixabay.com

Editor: Eva Nováková

Back to top button
Close