ZE SPORTU

Na populárním bikemaratonu uspěli i neslyšící cyklisté

Reprezentanti ze SK SKIVELO neslyšících Olomouc se zúčastnili populárního bikemaratonu “Drásal”, který se uskutečnil v sobotu 4. 7. 2020 v Holešově. Kdo z neslyšících se zúčastnil a jak byli úspěšní?

Bikemaraton Drásal

Bikemaraton Drásal České spořitelny patří mezi nejkultovnější bikemaratony v České republice. Letos se konal již 27. ročník, a to 4. 7. 2020 v Holešově. Závodníci jeli 58 kilometrů dlouhou trať (trasa B), která vedla přes Hostýnské vrchy. Byla velmi náročná svými dlouhými stoupáními, technickými sjezdy a místy, kde byla trať ještě promáčená (po několika deštivých dnech).

Neslyšící cyklisté

Bikemaratonu Drásal se zúčastnili neslyšící sportovci ze SK SKIVELO neslyšících Olomouc: Jan Čapek, Pavel Pastrnek, David StudýnkaFrantišek Kocourek.

Členové SK SKIVELO neslyšících Olomouc

Výsledky

Všichni členové SK SKIVELO neslyšících Olomouc závod absolvovali bez pádu a bez zranění. Smůlu si ale vybral Jan Čapek, který měl defekt na zadním kole a ztratil mnoho času. Závod z neslyšících dokončil nejlépe Pavel Pastrnek. Pro neslyšící cyklisty to byl jeden z nejtěžších závodů, který absolvovali. Závod dokončilo celkem 417 účastníků.

41. místo – Pavel Pastrnek (čas 2:53:12), v kategorii 40 – 49 let na 3. místě

51. místo – Jan Čapek (čas 2:55:46), v kategorii 40 – 49 let na 7. místě

76. místo – David Studýnka (čas 3:04:04), v kategorii 40 – 49 let na 17. místě

103. místo – František Kocourek (čas 3:11:19), v kategorii 40 – 49 let na 22. místě

Pavel Pastrnek (vlevo) na krásném 3. místě (ve své kategorii)

Martina Sáblíková a Jaroslav Kulhavý

Populárního závodu se zúčastnili i úspěšná rychlobruslařka Martina Sáblíková a mistr světa v MTB cross-country a zlatý olympijský medailista Jaroslav Kulhavý. Na trase A zdolali dlouhých 117 km a zvítězili. Sáblíková mezi ženami a Kulhavý mezi muži.

Jaroslav Kulhavý v cíli (cyklista vpravo)
Martina Sáblíková na stupních vítězů (druhá zleva)

Ke krásným umístěním gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěšně najetých kilometrů!

Zdroj, foto: František Kocourek, Drasal.cz, Mtbs.cz
Editor: Eva Nováková