ZE SPORTU

Mistrovství světa v badmintonu neslyšících v Taipei se zúčastnila i Jana Havlová

V dalekém Taiwanu (ve městě Taipei) se ve dnech 12. – 22. července konalo Mistrovství světa (MS) neslyšících v badmintonu (5. MS dospělých, 2. MS juniorů), kterého se zúčastnila i Jana Havlová (27 let).

umístění Taiwanu na mapě

Jak se Jana na MS dostala?

Jana byla na MS nominovaná Českým svazem neslyšících sportovců díky úspěchu na Mistrovství Evropy ve slovenském Trenčíně (2018). Odnesla si odtamtud 5. místo. 

Příprava na MS

Spolu se svým trenérem Markem Matulou a svojí fanynkou a partnerkou Kristýnou jela Jana do Taiwanu, aby zabojovala na MS neslyšících v badmintonu. Jana se na tuto událost začala připravovat po Mistrovství Evropy na Slovensku (příprava trvala rok). Trénovala v badmintonovém klubu SK Kuklenská Brno, za který hraje. Zlepšovala svou fyzičku běháním, posilováním, jízdou na kole.

Jana a její trenér Marek Matula

ZÁPASY JANY VE SKUPINĚ “I” (ČR, IND, JAP):

Hráčky byly rozděleny do skupin (A – R) po třech.

Jana Havlová (ČR) : Neethu Udayakumar Vijayakumari (Indie)

prohra: 0:2 (14-21, 19-21)

Indická hráčka byla velmi dobrá, přesto jsem se snažila, aby nevyhrála zadarmo. Byl to do poslední chvíle vyrovnaný boj, nakonec zvítězila soupeřka,” okomentovala Jana zápas. Indka porazila Janu i Japonku. O postup z druhého místa tedy ještě bojovaly Jana a Japonka Kabeya. 

Jana Havlová (ČR) : Ayane Kabeya (Japonsko) 

prohra: 1:2 (21-13, 17-21, 17-21)

Jana po zápasu sdělila: “Neměla jsem zkušenosti s asijským hraním badmintonu. To, spolu se štěstím soupeřky, rozhodlo, že nakonec vyhrála Japonka.

“s úsměvem jde všechno lépe”

VÍTĚZOVÉ:

Dvouhra ženy: Yan-Ru Shen (Taiwan)

  • ve finále porazila Katrin Neudolt (Rakousko) výsledkem 2:1 (21:11, 21:23, 21:13)

Dvouhra muži: Shokhzod Gulomzoda (Rusko)

  • ve finále porazil Siriwat Mattayanumat (Thajsko) výsledkem 2:0 (21:5, 21:9)

Čtyřhra muži: Mikhail Efremov + Artemy Karpov (Rusko)

Čtyřhra ženy: Yan-Ru Shen + Jung-Yu Fan (Taiwan)

Smíšená čtyřhra: Shokhzod Gulomzoda + Elena Tiurina (Rusko)

Jana s Katrin Neudolt (poražená finalistka)

Podle Jany bylo MS skvěle zorganizované. I technický ředitel světového badmintonu neslyšících prohlásil, že se jedná o nejlepší badmintonové MS neslyšících v historii. Všichni byli ubytovaní v hotelu, který byl jen 5 minut pěší chůze od badmintonové haly.

Jana o své účasti na MS:

Jedná se o jednu z mých nejlepších zkušeností a zážitků v mé badmintonové kariéře a věřím tomu, že mě tato zkušenost posune dál. Jsem ráda, že jsem se mohla zúčastnit MS a reprezentovat tak ČR, která není badmintonovou velmocí v porovnání s asijskými zeměmi. Tato zkušenost mi dává motivaci do dalšího cíle – účast na Deaflympiádě.

Jana se svou partnerkou Kristýnou

Zdroj, foto: Jana Havlová, Tournamentsoftware.com, Wikipedie.org

Editor: Eva Nováková

Back to top button
Close