ZE SPORTU

Mistrovství České republiky ve fustalu mužů a žáků

Po sobotě známe nové mistry ve fustalu mužů a žáků. Chtěli byste vědět, kdo vyhráli? Též byste chtěli vědět, kdo se stal nejlepším střelcem, brankářem?

Dějiště MČR

V hale VUT, která sídlí v ulici Technická 14, Královo Pole (část Brna), se v sobotu 15. 2. 2020 konalo Mistrovství ČR mužů a žáků. Organizátorem toho turnaje byl oddíl fotbalu SKN Brno.

Týmy

Týmy mužů nejdřív odehrály kvalifikace, z nichž postoupili jen 4 do finále. Takže se zúčastnila celkem 4 družstva mužů a 4 družstva žáků. Celý turnaj řídili delegovaní rozhodčí.

Systém hry

Všechny zápasy mužů se hrály 2 x 20 minut hrubého času a žáků 2 x 15 minut hrubého času.

Výsledky žáků

Mistrem ČR žáků se stal SKN Hradec Králové, na druhém místě skončila SK Olympia Praha, která měla stejný počet bodů jako SKN Hradec Králové. SKN Hradec Králové remizoval s SK Olympia, avšak ta měla horší skóre. Na třetím místě skončil SSK Vítkovice DEAF. Bramborovou medaili získal I. PSKN Praha.

Výsledky mužů

Mistrem ČR mužů se stalo domácí mužstvo SKN Brno, které v posledním zápase porazilo Vítkovice 5:2. SSK Vítkovice DEAF je tak na druhém místě a I. PSKN Praha skončil na třetím místě. Na čtvrtém místě skončil tým SKN Hradec Králové.

Jednotlivci

Nejlepší hráčem turnaje žáků byl Václav Beránek (SKN Hradec Králové), nejlepším střelcem žáků byl Ladislav Hlavinka (SSK Vítkovice DEAF) a nejlepším brankářem žáků byl Patrik Altman (SSK Vítkovice DEAF).

Nejlepším hráčem turnaje mužů byl Andreas Hubáček (SSK Vítkovice DEAF), nejlepším střelcem mužů byl Lukáš Benda (SKN Brno) a nejlepším brankářem mužů byl Daniel Mikula (SKN Brno).

Předseda STK futsalu Valášek Petr a Probošt Radek jako vedoucí oddílu futsalu SKN Brno předali poháry a medaile družstvům.

SKN Brno – muži (Mistři ČR ve futsalu)
SSK Vítkovice DEAF – muži (2. místo)
I. PSKN Praha – muži (3. místo)
SKN Hradec Králové – muži
SKN Hradec Králové – žáci (Mistři ČR ve futsalu)
SK Olympia – žáci (2. místo)
SKK Vítkovice – žáci (3. místo)
I. PSKN Praha – žáci
Zleva: nejlepší muži: střelec Lukáš Benda (SKN Brno), nejlepší hráč Andreas Hubáček (SK Vítkovice DEAF), nejlepší brankář Daniel Mikula (SKN Brno)
Zleva: nejlepší žáci: střelec Ladislav Hlavinka (SSK Vítkovice DEAF), nejlepší hráč Václav Beránek (SK Hradec Králové), nejlepší brankář Patrik Altman (SSK Vítkovice DEAF)

Zdroj, foto: Czechdeaffotbal.cz, Facebook.com
Editor: Magda Jandusová