SVÁTKY

Mezinárodní den ženského orgasmu

Dnes je 8. srpna a v tento den se slaví Mezinárodní den ženského orgasmu. Orgasmus je vyvrcholení, což je fáze sexuálního styku jehož smyslem je dopomoci početí. Svátek vznikl v Brazílií, konkrétně v severovýchodním městě Esperantina a slaví se v Brazílii, Španělsku, Mexiku, Argentině, Peru a v Norsku. Ve vyjmenovaných státech ženy údajně tento svátek milují více, než Mezinárodní den žen. Zajímavé je, že se v posledních letech tento svátek také dostává na český internet a prý se zapojují i někteří Češi do oslavování. S nápadem na založení tohoto svátku přišel Arimateia Dantase, místní radní. Jeho cílem v tento den bylo vynahradit své manželce orgasmus.

V průzkumech z roku 2018 vychází, že více než 60 procent žen orgasmus pouze předstírá  a zbylých 40 procent žen prý má alespoň jednou prožitý orgasmus. Proč ženy orgasmus předstírají? Protože chtějí uspokojit své muže, a tento svátek je založený, aby připomněl, že ženy mají naprosto stejný nárok na uspokojení během sexu jako muži.

REKORD V ORGASMECH:

Žena za 1 hodinu dosáhla 134 vyvrcholení.

Muž dosáhl 16 vyvrcholení za 1 hodinu.

ZAJÍMAVOSTI:

  • Orgasmus je skvělé analgetikum. Tlumí vnímání bolesti v průměru až o 75%.
  • Ženy s homosexuální orientací prý zažívají orgasmus během milování v průměru o 13% častěji, než heterosexuální ženy.
  • Malé procento žen zažilo orgasmus i během porodu. Porod totiž těsně souvisí se sexem. Při obojím jde o pohyb cizího tělesa ve vagině, který vyvolává vlnu přirozené ženské sexuální energie. Rodička tak může bolest vnímat jako slast.
  • Čím je žena starší, celkový prožitek ze sexu se věkem prohlubuje a jeho kvalita stoupá.
  • Orgasmus jako lék (mírní křeče během menstruace, posiluje svaly pánevního dna, pomáhá při migréně, působí jako silné antidepresivum, posiluje srdce – roztahují se cévy a podporuje se krevní oběh).
  • Během orgasmu se aktivují stejné části mozku jako při požití dávky heroinu (cítíte se šťastnější, mladší a atraktivnější, protože se uvolnily endorfiny a fenyletylamin).

Zdroj, foto: Svatky.centrum.cz, Zena.aktualne.cz, Reflex.cz, Blesk.cz, Wikipedia.org, At-home-other.ambient-mixer.com, Dama.cz

Editor: Nikola Michalíková

Back to top button
Close