MČR MTB maraton

Kdo vyhrál Mistrovství České republiky MTB Maraton?

0

V sobotu 5. 9. 2020 se konalo MČR MTB maraton v rámci známého závodu Author Šela Marathon v Týně nad Bečvou.

Trasa závodu byla dlouhá 52 km. Po technické stránce byla trasa pestrá a kvalitní, nacházely se na ní úseky single track v lesním terénu. Vedla také kolem hradu Helfštýn.

Author Šela Marathon 2020 – Týn nad Bečvou

Výsledky neslyšících závodníků

Mistrem republiky se stal Jan Čapek s časem 2:13:50. Zároveň s tímto časem vyhrál slyšící věkovou kategorii 40-49 let. Z celkové účasti 170 závodníků se umístil na úžasném druhém místě!

V závodech Mistrovství České republiky MTB maraton dojel jako druhý Pavel Pastrnek v čase 2:18:53. V kategorii 40-49 let dojel jako druhý. Z celkové účasti se umístil na 9. místě.

Třetí místo patří Františku Kocourkovi s časem 2:24:32. V kategorii 30-39 let zaujímá desáté místo. Patří mu 13. místo z celkové účasti.

Stupně vítězů

Čtvrtý je
David Studýnka, který do cíle dojel v čase 2:35:58. V kategorii 40-49 let je na pátém místě. Z celkové účasti je na 21. místě.

Pavlu Jungmannovi patří páté místo s časem 3:58:59. V kategorii 30-39 let je na 37. místě, celkově je na 141. místě.

Jediná účastnice Renata Šuláková zdárně dokončila závod Hobby na 30 km v čase 2:52:56.

Všichni zmiňovaní účastníci jsou členové SK SKIVELO neslyšících Olomouc.

Nejlepší závod

František Kocourek o letošním závodě říká, že je to jeden z nejlépe vydařených závodů. Výkon neslyšících závodníků při závodech je v porovnání se slyšícími závodníky výrazný. Došlo tak ke skutečnému zviditelnění neslyšících závodníků při vyhlašování výsledků před diváky. “Panovala zde velmi přátelská atmosféra jak ze strany pořadatelů, tak i diváků.”