ZE SVĚTA

Kobe Bryant překvapil neslyšícího trenéra basketbalu

Určitě jste postřehli, že nedávno tragicky zemřel slavný basketbalista Kobe Bryant. Neslyšící trenér vzpomíná na Kobeho neboť Kobe ho mile překvapil. Jak ho překvapil a čím? 

13. výročí Show Rachael Ray

Show jménem Rachael Ray slaví 13. výročí působnosti na internetu. Rozhodli se, že vyberou 13 diváků a něčím je odmění. A jejich los padl i na Sekoea Whita. Kdo je Sekoe White? 

Rachael Ray – podle níž se jmenuje show

Sekoe White

Sekoe se narodil jako slyšící, avšak ve dvou letech ztratil sluch. Jeho otec mu dal africké jméno Sekoe, což znamená “válečník”. Sekoe říká, že to jméno v něm zapálilo oheň, který má v sobě. 

Na vysoké škole hrál poloprofesionálně basketbal, zamiloval se do něj natolik, že se rozhodl, že se stane trenérem basketbalu. Své přání si splnil. Stal se hlavním trenérem 2019 Boys Mason-Dixon Champions z Mississippi. 

Sekoe White

Video

Sekoe v poslední době nasdílel video, kde promlouvá se svým neslyšícím středoškolským týmem pomocí amerického znakového jazyka (ASL). To video se stalo virálem (populárním). 

Sekoe říká, že ani si neuvědomil, jaký dopad může mít jeho video na společnost. Mnoho lidí ani nevědělo, co mohou všechno neslyšící dělat.  Server Rachael se mu také chtěl odvděčit za to video, které otevřelo oči mnoha lidem. Tak Rachael zařídil, aby Sekoemu členové jeho týmu poslali krásné poděkování, a navíc také, aby Sekoeův nejoblíbenější hráč NBA všech dob, Kobe Bryant, sdílel speciální zprávu! Můžete se na zprávu od Kobea podívat na tomto odkazu:

Ve videu Kobe říká Sekoemu: “Jistě jste velký fanoušek. A pravda je, že díky práci, kterou děláte, jste velký hrdina. Věřím v důležitost inspirování mladých sportovců a sílu transformace, kterou hra nabízí. Inspirujete svůj tým každý den a sloužíte jako skutečný profesor života, a já děkuji Vám. ”

Kromě sdělení ve videu Kobe poslal Sekoemu i výtisk jeho knihy  The Wizenard Series: Training Camp, s podpisy celého jeho týmu.

Kniha The Wizenard Series: Training Camp

Kobe Bryant

Kobe Bryant se proslavil především jako americký profesionální basketbalista v týmu Los Angeles Lakers, ve kterém hrál 20 let. V roce 2016 ukončil kariéru. Vyhrál celkem pět titulů NBA. Byl dvojnásobným olympijským zlatým medailistou.  Po ukončení kariéry se začal víc věnovat své rodině. Dokonce začal trénovat basketbal jednu ze svých čtyř dcer, třináctiletou Giannu. Kobe v ní viděl svého následníka. Jenže 26.1.2020 Kobe s dcerou Giannou tragicky zemřeli po zřícení jeho helikoptéry v kalifornském Calabasas.

Kobe Bryant se svoji dcerou Giannou

Zdroj, foto: Wikipedia.org, Rachaelrayshow.com, Cnn.com, Eu.clarionledger.com, Knihcentrum.cz
Editor: Magda Jandusová

Back to top button
Close