INFORMACEZE ZAJÍMAVOSTI

Jan Emmer se chystá do Jihoafrické republiky na Miss – Mister Deaf World 2019.

Světová soutěž Miss & Mister Deaf World and Europe and Asia 2019 se uskuteční 12. 7. – 22. 7. 2019 ve městě Mbombela (Nelspruit) v Jižní Africe.

poloha Jihoafrické republiky na mapě

Kdo pojede na Miss – Mister Deaf World 2019?

Ve čtvrtek 11. 7. 2019 odletí z pražského letiště Václava Havla Jan Emmer (vítěz Mister Deaf World 2018) společně s devítičlenným realizačním týmem. Spolu s nimi poletí i dva soutěžící, kteří budou v Jihoafrické republice reprezentovat Českou republiku – Simona Lazárková a Kryštof Sedlář (oba pochází z Moravy).

reprezentantka ČR – Simona Lazárková
Simona Lazárková
reprezentant ČR – Kryštof Sedlář
Kryštof Sedlář

Doprava z ČR do Jihoafrické republiky

Z Prahy odletí český tým v 9:15. Letadlo přistane v Kataru, kde bude tým čtyři hodiny čekat na další letadlo (velké letadlo společnosti Qatar Airways), které je přepraví do Johannesburgu (město v Jihoafrické republice). Zde na ně bude čekat autobus, který je odveze do města Mbombela (Nelspruit).

Jak se na cestu připravuje Jan Emmer (převyprávěno a přeloženo ze ZJ do textu)?

Na soutěž mám s sebou společenský kroj půjčený od paní Škarpové, která oblek ušila. Zařizování kroje bylo obtížné, protože v Čechách mou velikost nikde neměli. Na Moravě ano, takže děkuji moc paní Škarpové. Také musím ocenit pomoc kamaráda Tomáše Zbavitele, který mi kroj z Moravy přivezl do Prahy. Boty budu mít také půjčené, budou stejné jako ty, které jsem měl loni na soutěži. To abych propagoval stejnou značku (díky které jsem vlastně také vyhrál). Ve finále na sobě budu mít svůj tmavě modrý oblek, a  pogratuluji nově zvoleným vítězům Miss a Mister Deaf 2019. Dalším člověkem, kterému chci moc poděkovat, je Anna Bělohlávková – manželka zesnulého dirigenta Jiřího Bělohlávka (světově uznávaný dirigent) – sponzoruje mou cestu do Jihoafrické republiky. Budu tam poprvé. V Africe jsem navštívil pouze Tunisko a Egypt. Těším se tam. Dostali jsme také nabídku od prezidenta soutěže – Josefa Uhlíře – prohlédnout si Safari v národním parku. Na to se moc těším. Nejedu tam jako soutěžící, ale spíše jako podporovatel a rádce našich soutěžících. Možná budu sedět v porotě, nebo budu předávat korunku, to ještě nevím.”

loňský vítěz Mister Deaf World 2019 z ČR – Jan Emmer
Jan Emmer

Podle Jana se soutěže pravděpodobně zúčastní tyto státy: 

Vloni Miss deaf world vyhrála žena z Izraele, tak tam budou také jejich reprezentanti. Mister Europe vloni vyhrál Chorvat – ti tam také budou. A co ostatní státy? To nevím, uvidím až tam.

Chcete sledovat aktuality ze soutěže Miss – Mister Deaf World 2019?

Jan Emmer plánuje své zážitky pravidelně zveřejňovat na svém Instagramu (instagramový účet: jjme85), tak ho sledujte, vtáhne vás do soutěže.

Celý Tichozpravodajský tým českým soutěžícím drží palce. Užijte si to!

Zdroj, foto: Jan Emmer, Missdeafworld2011-2020.com, Wikipedia.org, Facebook.com
Editor: Eva Nováková

Back to top button
Close