ZE SPORTU

Jak se umístily volejbalové týmy z SK Olympia Praha na Evropské volejbalové lize v Polsku?

V polském hlavním městě Varšava se konal od čtvrtka 26. září do soboty 28. září 2019 6. ročník Evropské volejbalové ligy neslyšících (Deaf Volleyball Champions League – DVCL), kde se se sešlo 8 mužských a 9 ženských klubových týmů z různých evropských států. Z Česka se zúčastnil sportovní klub Olympia Praha SPS s mužským i ženským týmem. Kromě českých týmů se ligy zúčastnily volejbalové kluby z domácího Polska, Maďarska, Francie, Německa, Ruska, Ukrajiny a Turecka. 

Jak hráli muži z SK Olympia Praha SPS?

Muži z Olympie byli ve dvoučlenné skupině B, kde odehráli 3 zápasy. Původně jich bylo 8 hráčů, ale jeden na poslední chvíli odřekl účast ze zdravotních důvodů, tak jich bylo 7. Ve skupině jeden zápas s francouzským klubem vyhráli a dva zápasy – s klubem z Ruska a Polska prohráli. Ve čtvrtfinále narazili na další jiný polský tým a opět prohráli. V zápasech o 5. – 8. místo porazili berlínský tým z Německa a turecký tým, takže se umístili celkově na krásném 5. místě. 

Volejbalisté z SK Olympia Praha SPS

Skupina B

SK Olympia Praha SPS – CSS Rennes (Francie) 3:0

SK Olympia Praha SPS – LKSG LODZ (Polsko) 1:3 

SK Olympia Praha SPS – Khmao-Ugra (Rusko) 0:3 

Čtvrtfinále 

SK Olympia Praha SPS – M.K.S.N. Mazowsze Warszawa (Polsko) 0:3 

Zápasy o 5. – 8. místo

SK Olympia Praha SPS – Berliner GSV (Německo) 2:0  

SK Olympia Praha SPS – Izmir Bornova SSK (Turecko) 2:1

Český mužský tým s tureckým týmem
Český mužský tým s německým týmem z Berlína

Jak hrály ženy z SK Olympia Praha SPS? 

Volejbalistek z Olympie bylo jen 6 hráček, tudíž neměly náhradní hráčky na střídání. Dvě ženy nejely ze zdravotních důvodů. Jejich tým byl ve tříčlenné skupině a ve skupině C odehrály zápas s polským a ruským týmem. V obou zápasech prohrály. Jelikož byly ve skupině poslední, tak už hrály rovnou o 7. – 9. místo a ve dvou zápasech proti dvěma francouzským volejbalovým klubům vyhrály. Umístily se tedy celkově na 7. místě. 

Volejbalistky z SK Olympia Praha SPS

Skupina C

SK Olympia Praha SPS – Kaluga (Rusko) 0:3 (12:25, 18:25, 15:25)

SK Olympia Praha SPS – SWIT Wroclaw (Polsko) 0:3 (20:25, 18:25, 21:25)

Zápasy o 7. – 9. místo (už se hrálo jen do 2:0, 2:1)

SK Olympia Praha SPS – CSSM Paris (Francie) 2:0

SK Olympia Praha SPS – ASLS Torcy (Francie) 2:0

Český ženský tým s francouzským týmem

Kdo nakonec vyhrál? 

V mužské kategorii se umístili na 1. místě volejbalisté z Ruska (klub Khmao-Ugra), druhý byl ukrajinský tým (Meteor-Kyiv) a na třetím místě varšavský tým z Polska (Mazowsze Warszawa). V ženské kategorii vyhrály ruské volejbalistky (Kaluga), druhé místo získal ukrajinský klub (Meteor-Kyiv) a třetí ruský klub (Saint Petersburg). 

Tiché zprávy se zeptaly…

Tiché zprávy se zeptaly kapitánky Anny Pavlovové z ženského týmu SK Olympia Praha na její dojmy z turnaje, kdy v jejich týmu bylo jen 6 hráček bez náhradnic.  “Už před odjezdem jsme věděly, že budeme hrát turnaj jen v 6 hráčkách (z toho 2 nováčci, které ještě za Olympii nehrály, ale trénují a hrají mezi slyšícími). Řekla bych, že jsme se s tím popraly v rámci možností dobře. Naše hra měla sice spoustu chyb, ale také měla i velké množství krásných volejbalových momentů, které byly velkým příslibem do budoucna. Bohužel jsme dostaly dost nepříznivý los (těžkou skupinu) – v základní skupině jsme měly hned dva týmy z první čtyřky (Kaluga dokonce obsadila první místo). I to se však stává. Musím ocenit to, že na hřišti stále panovala pozitivní atmosféra a bojovalo se vždy až do konce. Těším se, až v příštích letech a ve větším počtu dokážeme zúročit všechno, co umíme a přivezeme lepší výsledky.”

Také se zeptaly kapitána mužského týmu z SK Olympia Praha Šimona Skopového na jeho dojmy z turnaje. Podle jeho slov byly na na turnaji silné týmy z Ruska a Ukrajiny. Hrají tam volejbalisté, kteří se tomu věnují profesionálně. Také věděl, že polský tým je silný. Na turnaji byly dva polské týmy – z Lodže a Varšavy. S oběma hráli. S Lodží mohli vyhrát, ale nepovedlo se, protože dělali chyby během zápasu, ale varšavský tým byl ve čtvrtfinále velmi silný a zasloužil si výhru. Ti byli také nakonec třetí.  

Zdroj, foto: TZ, 6th Deaf Volleyball Champions League Warsaw 2019, SK Olympia Praha SPS
Editor: Veronika Bočková

Back to top button
Close