INFORMACE

Internetová burza práce pro neslyšící


Burza práce je projektem Svazu neslyšících a nedoslýchavých ČR. Cílem projektu je pomoci sluchově postiženým zájemcům k snadnějšímu uplatnění na trhu práce.

Sluchově postižení uchazeči se zde mohou zaregistrovat a vložit svůj životopis, motivační dopis a fotografii. Zde naleznou návod, jak správně napsat životopis, motivační dopis a jak se připravit na pohovor. Uchazeči o zaměstnání zde mohou získat práci na základě odpovědi na vložené inzeráty k pracovním nabídkám.

Také se mohou v rámci projektu zúčastnit různých kurzů, které jsou zde v nabídce, a na jejich základě získat volné tréninkové místo, které jim bude vytvořeno ve Svazu neslyšících a nedoslýchavých.

Cílem tréninkových pracovních míst je pomoci sluchově postiženým lidem získat pracovní zkušenosti a návyky, a tím jim umožnit zvýšit své šance na nalezení pracovního uplatnění na trhu práce. Všechna zdejší tréninková pracovní místa budou trvat půl roku.

Součástí projektu je i podporované zaměstnávání. Co to znamená? Znamená to, že v případě rozhodnutí firmy zaměstnat sluchově postiženého člověka jí bude poskytnuta informační a finanční podpora (mzdové příspěvky) na dobu prvních 6 měsíců od vzniku pracovního poměru.

Zdroj: burzaprace.snncr.cz

Back to top button
Close