LIDÉPŘÍBĚHY

Chessie King

Je krásná, svá, inspirativní. Není standardní – na svém IG profilu nabízí absolutní propagaci sebe sama. Tzn. ukazuje své nepovedené fotografie, které jsou navíc i bez filtrů, se všemi svými (ne)dostatky. Chessie King sleduje zhruba 1 milion followerů a její popularita stále stoupá. Tato populární internetová holka, která je propagátorkou rozvoje zdravého sebevědomí u žen, je mimochodem také neslyšícím člověkem. Tento fakt ale příliš neprezentuje.

Kdo je to Chessie King?

Tato mladá a usměvavá žena pochází z Velké Británie a je jí 26 let. Stala se fenoménem mnoha žen všech generací, neboť prostřednictvím svého profilu podporuje jejich zdravé sebevědomí. Ještě před lety Chessie King vystavovala upravené fotografie a velmi se starala o velikost svého těla. Byla doslova závislá na udržení dokonalého vzhledu, dokonalé vizáže či postavy. Váhu měla kolísavou, pleť problematickou. 

Jednoho dne ji však došlo, že věčná touha po dokonalosti jí nedělá opravdově šťastnou a tak zkusila zaujmout jiný, obrácený postoj k sebe samu. Začala se více starat o duševní zdraví, o svou pohodu. Chessie si umí ze sebe a ze svých nedostatků dělat legraci. A zjistila, že s tímto flegmatickým a pozitivním přístupem je mnohem vyrovnanější. Zkusila navíc tento smířlivý postoj sdílet s celým světem a to právě na základě duálních fotografií (realita vs. instagram). S tímto nastavením okamžitě způsobila virtuální boom a její popularita roste dále. 

Duální fotografie (instagram vs. realita)
Zleva – to, co sdílíme / Zprava – to, co mažeme
Zleva – kdysi – málo energie / Zprava – nyní – plná energie

Sluchové postižení

Chessie King má částečnou sluchovou ztrátu na pravém uchu (80% sluchové ztráty), která je navíc doplněna o projevy tinnitu. Zajímavé je, že sluch ztratila před 3 lety. Tehdy v posilovně upadla do krátkého bezvědomí. Když se probrala, zjistila, že neslyší na 1 ucho a že se také projevují nepříjemné příznaky tinnitu. Žít s novým (ačkoliv částečným) postižením bylo pro Chessie naprosto obtížné. Byla to velká změna reality, se kterou se musela vypořádat, protože zásadně ovlivnila její kariéru a sociální život.

Tinnitus je přetrvávající a těžko odstranitelný a Chessie s ním bojuje doteď. Říká, že se cítí, jakoby měla bzučící včelu u své hlavy. Naučila se však s tím nějak žít a osvojit si důvěru v sebe sama.

Chessie o ztrátě sluchu

“Narozdíl od zlomené paže nebo zlomené nohy je hluchota něco, co nevidíte. Je to něco, s čím žije ve Spojeném britském království každý den více než 900 000 lidí a já jsem jedna z nich, která se usmívá jen s těmi, kteří o mém sluchu ví – s rodinou a s přáteli. Nikdo cizí na mě nepozná, že jsem najednou ztratila 70% sluchu v pravém uchu před 6 měsíci, navíc je ta ztráta spárovaná s tinnitem. Od té doby, co se to stalo, jsem neslyšela ticho, vysoké zvonění je nepřetržité a často nesnesitelné. Trvalo mi dlouho, než jsem se tomu přizpůsobila, ale způsobilo mi to mnoho úzkostí. Je to pro mě děsivé, ale je tu cesta, o kterou se chci s vámi podělit. Po všemožných snahách sluch napravit, přichází technologická kompenzace v podobě sluchadel. Nyní to vypadá, že jsem jakoby bez nohy a nemám berle. Je to pro mě něco nového a je to opravdu fascinující, jak se může podpořit sluch. Potřebuji také pomoc od Vás. Chci pracovat s neslyšícími nebo s nějakou charitou, ale nevím, kde začít. Pokud někdo má podobný osud nebo ví o někom, kdo ztratil sluch, dejte mi prosím vědět. Já se stále léčím alternativní medicínou, která mi pomáhá k celkovému zotavení, jak fyzického, tak duševního.”

Kompenzace sluchové ztráty

Sluchovou ztrátu až nyní kompenzuje digitálním sluchadlem, které si naprosto vychvaluje. Považuje jej jako za svého malého kamaráda. Sluchadlo, které si pořizovala, ji stálo značnou finanční investici. Chessie se předtím snažila vyléčit sluch různými způsoby, včetně antibiotické léčby. 

Dle jejích slov ji sluchadlo pomáhá podpořit její sebevědomí a hodnotu, díky sluchadlu slyší tolik zvuků, které předtím nikdy neslyšela. V kompenzaci sluchové ztráty má velkou oporu ve svém partnerovi – čímž mu veřejně poděkovala následujícím: “Děkuji, že jsi mě podpořil a že už mi říkáš věci i na pravé straně :-)” 

Audiogram Chessie
Sluchadlo nosí krátkou dobu a nemůže si je vynachválit
Nosí moderní malé sluchadlo na pravé straně
Chessie se svým partnerem
View this post on Instagram

MEET MY NEW LITTLE BUDDY 👂🏼 I’ve shared a lot about my sudden hearing loss with you over the past 7 months so I’d like to introduce you to a little something that I have gained. Yesterday I had my hearing aid fitted, it was so surreal when it was first turned on, hearing my mums voice so loud & clear was the first thing I noticed. After 7 months of living with 20% hearing in my right ear, it was all a bit overwhelming noticing all the sounds I’ve not heard, little things like the tapping off the keyboard or a toilet flush! It will take my brain a while to adapt especially because the tinnitus is still there, but after being apprehensive & putting it off for a while I woke up this morning feeling emotional but overall I feel brave 🦁 If you’re going through anything where you feel alone & like it will never get better, do not be afraid to see someone & to get help. I promise there is always something to make it at least more comfortable & easier to live with. I’ve really struggled in social situations, especially work events & it’s affected me & my confidence. I would also feel unsafe in some situations not knowing where sound was coming from, like crossing the road. I’ve been for countless hearing tests, scans, courses of antibiotics & tried everything to help but this is hopefully the start of a new journey. I’m going to be completely honest with those that are thinking of getting hearing technology, it is NOT cheap! But I’d spend £3000 on my health & wellbeing over anything else. No more calling me things on my right side now @mathewlcarter 🍊 Thank you for supporting me my gorgeous one. You are NOT alone #YANA 💛

A post shared by C H E S S I E K I N G (@chessiekingg) on

Je ženou mnoha tváří a rolí

Chessie je instagramerka, influencerka, moderátorka a fitness žena. Má dokonce vlastní knihu a značku fitness oblečení. Ovlivňuje celý (hlavně instagramový) svět vlastní filozofií, která spočívá v uvědomění kvality každého člověka v tom, jaký opravdu je. Ačkoliv je Chessie ukázková žena, prošla si obdobími, v nichž řešila postavu, akné, hormonální změny, náhlou ztrátu sluchu, kritiku od ostatních. Rozhodla se zbourat zajeté celospolečenské stereotypy o kráse nebo povrchním sociálním přístupu. Učí lidi vést k této motivační mantře: Ne, nebudu se s tebou srovnávat a vezmu si kontrolu nad sebevědomím a svým životem. Jediný názor, který je nejdůležitější, je ten můj. Pokud začnete komunikovat se sebou jako s nejlepším kamarádem, budou se dít dobré věci. Být nedokonalý je normální. Být dokonalý je nenormální. 

Je to fitness žena
Kniha vyšla tento rok
Chessie si umí ze sebe dělat legraci
Každá žena v každém věku v každém těle je krásná, pokud je sebevědomá a stará se o sebe samu

Zdroj, foto: Dailymail.co.uk, Instagram Chessie Kingg, Madnessmedia.net, Pinterest.com, Youtube.com
Editor: Kristýna Mariáková

Back to top button
Close