Chci pomoct – i neslyšící mohou pomáhat neslyšícím

Současná koronavirová krize překopala plány mnohým z nás. Někdo přestal docházet do práce nebo do školy, více času trávíme doma, sociální kontakty se minimalizovaly. Ne všichni tuto náročnou dobu zvládají s přehledem. A proto vznikl nový portál “Chci pomoct.”

Portál “Chci pomoct”

Staňte se dobrovolníkem portálu chcipomoct.cz nebo využijte jeho služby. Cílem portálu je zaznamenat, roztřídit a propojit dobrovolníky s žádostmi o pomoc.

Potřebujete pomoc nebo chcete být dobrovolníkem?

V obou případech se můžete registrovat zde: www.chcipomoct.cz nebo volat zde: 604 229 529. Dobrovolníci nabízí zejména: kamaráda na telefonu (pravidelný tel. kontakt), ochranné pomůcky – roušky, štíty , dezinfekce, doučování a hlídání dětí, nákupy, venčení domácích mazlíčků, odborné poradenství a mnoho dalšího. Portál spravuje nezisková organizace Akademické centrum studentských aktivit (www.acsa.cz).

Informace též ve spotu (včetně titulků):

Tichý svět se domluvil s portálem na spolupráci a postupně se bude zapojovat do překladu informací a videí do znakového jazyka.

Neslyšící potřebují také pomoct

Na portál se obrátili i neslyšící, že by v této době byli rádi za „Kamaráda na telefonu – Kamaráda na videohovoru”. Nyní jsou ale zaregistrováni pouze slyšící a neznakující dobrovolníci. Hledají se proto znakující dobrovolníci (slyšící i neslyšící), kteří by se mohli propojit s neslyšícími seniory, kteří jsou uzavřeni doma, a dát jim tak možnost se pobavit. Dobrovolníci budou mít k dispozici manuál, jak by rozhovor mohl vypadat a mají možnost využít podpory supervizora.

Senioři jsou v koronavirové pandemii více osamělí
Neslyšící senioři v důsledku omezování sociálního kontaktu mají i komunikační handicap
Takto může vypadat sociální kontakt přes internet s dobrovolníkem

Tak co? Jdete do toho? Udělejme radost neslyšícím babičkám a dědečkům 🙂


Zdroj, foto: Chcipomoct.cz, Avpo.cz, Pixabay.com
Editor: Eva Nováková

Back to top button