INFORMACEZE ZAJÍMAVOSTI

Byl zvolen nový prezident ASNEP!

Ve čtvrtek 11. června 2020 se konaly volby prezidenta ASNEP (Asociace organizací neslyšících, nedoslýchavých a jejich přátel, z. s.) a také volby nových členů do rady. Kteří lidi byli zvoleni? 

Bývalá prezidentka ASNEP

Pavlína Spilková – bývalá prezidentka ASNEP, se ohlédla za roky, které strávila jako prezidentka. Na facebookových stránkách ASNEPu oznámila: “Ráda bych poděkovala týmu v ASNEP za veškeré jejich nasazení a aktivity. Stejně tak i lidem, kteří se do dění v ASNEP zapojovali.” Pavlína Spilková sice na pozici prezidentky ASNEP končí, ale její bohaté zkušenosti jistě zúročí v nové pozici – stala se členem rady.

Nově zvolení lidé

Spolu s Pavlínou byli do rady nově zvoleni Milan FritzLucie Sedláčková Půlpánová. Pavlínu Spilkovou na pozici prezidentky ASNEP vystřídal Jindřich Mikulík. Viceprezidentem byl zvolen Vlastimil Chlumský. Marie Mašláňová byla zvolena do revizní komise.

Marie Mašláňová – členka revizní komise

Co se povedlo během prezidentování Pavlíny?

Za poslední tři roky se toho událo mnoho. Spousta organizací se podílela na různých akcích pro neslyšící či zaměřených na osvětu o neslyšících: kulturní festivaly tlumočené do českého znakového jazyka (např. Kefír díky organizaci Centrum pro dětský sluch Tamtam nebo Colours of Ostrava díky organizaci CSNN). Komise pro skryté titulky se zasadila o kvalitnější podobu titulků. Situace ohledně tlumočníků českého znakového jazyka se pomalu zlepšuje – čím dál tím častěji je můžeme vidět ve vysílání veřejnoprávní televize. Díky Českému svazu neslyšících sportovců se Česká republika dozvěděla, že je u nás nouze o tlumočníky – jistě si vzpomenete na neslyšící sportovce, kteří byli pozvaní panem prezidentem Zemanem. Na místě byl nucen tlumočit sportovec, který je nedoslýchavý.  

Co se bude řešit dále v čele s novým prezidentem Mikulíkem?

Kromě povedených dokončených akcí zmiňuje Pavlína i nutnost řešit nadále situaci v oblastech vzdělávání, tlumočení, skrytých titulků, sociální oblasti a legislativy.

Všem nově zvoleným gratulujeme a přejeme spoustu sil a elánu v boji za práva všech osob se sluchovým postižením.

Zdroj, foto: Asnep.cz, Facebook (Asnep, z.s.), 
Editor: Eva Nováková

Back to top button
Close