ZE SVĚTA

Znáte nedoslýchavého zpěváka Hanjina Tana?

Slyšeli jste o nedoslýchavém zpěvákovi? Ne? Tak čtěte dále.

Hanjin Tan je 43letý nedoslýchavý zpěvák, herec, skladatel a také velvyslanec hongkongské Společnosti pro neslyšící. Pochází ze Singapuru, ten se nachází v Asii, je to městský stát v Číně. Když bylo Hanjinovi 12 let, absolvoval vyšetření a zjistilo se, že má na pravém straně pouze 50% sluchu a na levé straně má 75% sluchu. Dostal možnost používat sluchadla, ale to Hanjin odmítl, protože nesnášel mít něco na těle. Až poslední dobou začal do kina nosit kontaktní čočky a ne brýle.

Ve složce ze základní školy se o něm psalo, že Hanjin miluje zpěv, ale bohužel nemá dobrý hlas, což je ke zpívání potřeba. Jako dítě to neřešil a naučil se přizpůsobovat. Třeba když Hanjin s někým komunikuje v hlučném prostředí, pomáhá mu zakrýt si uši, aby přes ten hluk mohl slyšet řeč ostatních. I přes takové překážky se Hanjin stal úspěšným zpěvákem a skladatelem, dokonce napsal skladbu pro americkou zpěvačku Christinu Aquileru. Zmiňovali jsme, že je také herec. Zahrál si v seriálech Fashion War, Young Charioteers, Til Love Do Us Lie a dalších.

Hanjin vpravo

Hanjin Tan 21. března vystoupil na velmi speciálním koncertu „Hanjin & Harris – Little Soldiers Concert“. Čím byl koncert speciální? Tím, že tam vystoupili různí umělci – handbell sbor z Hongkongské unie nevidomých nebo zrakově postižený jazzový hudebník Jezrael Lucero z Filipín. Celý koncert byl tlumočen do znakového jazyka díky hongkongské Společnosti pro neslyšící. Tato společnost pomáhá každému, kdo má problémy se sluchem, včetně poskytování služeb, jako je logopedie a hledání zaměstnání. Koncert byl součástí kampaně „BEZ OMEZENÍ“, jejímž cílem je zvýšit povědomí o lidech s tělesným postižením, se zdravotním postižením nebo s mentálním postižením.

Zdroj: scmp.com, wikipedia.org
foto: straitstimes.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button
Close