ZE SVĚTA

Ženy získaly pro školu pro děti se sluchovou vadou finanční prostředky

Anglický pár žen získal peníze pro školu pro děti se sluchovou vadou. Jak získaly peníze a proč je věnovaly škole pro neslyšící?

Anglický pár

Pár žen jménem Carol Tucker a Jan Huntley pochází z Exmouthu (město v Anglii). Carol je bývalá studentka neslyšící školy Deaf Academy (DA). Carol se narodila jako neslyšící. V 50. letech ji její matka dala do neslyšící školy v Exeteru. Když Carol byly tři roky, nastoupila do internátu. Carol vypráví, že to bylo náročné především na logistiku. Carolina matka se vždy v pátek svezla s trenérem z Kingsbridge (odkud pocházela její rodina) do Exeteru, aby ji vzala na víkend domů. Pak v neděli celá rodina cestovala na motorce s postranním vozíkem, aby vrátila Carol do školy.

Jan říká, že je potěšená, že existují školy pro děti se sluchovou vadou, neboť ty mohou mít složité potřeby. Avšak díky škole, která jim nabízí přizpůsobenou péči a vzdělání, tak neslyšící děti mohou prosperovat.

Carol Tucker a Jan Huntley s jejich výtvorem

Noviny

Jan se dočetla o škole DA ve výzvě k fundraisingu (systematická činnost, jejímž výsledkem je získání finančních či jiných prostředků na obecně prospěšnou činnost organizací nebo jednotlivců) v jednom časopise. Deaf Academy uspořádala kampaň “Udělej jednu věc”, aby dala místním lidem o sobě vědět. Též chtěla, aby ji místní lidé podpořili, a tak se Jan  rozhodla, že škole pomůže. 

Kampaň “Udělej jednu věc”

Pletací projekty

Jan a Carol každý rok dokončují různé projekty pletení a po přečtení výzvy k fundraisingu se rozhodly, že letošní slavnostní tombola bude pro školu. Proto Jan a Carol upletly postavičky pana a paní Santa Clausových.

Zisk

Carol a Jan vydělaly 115 liber pro kampaň “Udělej jednu věc”, aby pomohly získat 250 000 liber pro školu. Škola ty peníze potřebovala na dokončení nových zařízení. 

Kavárna a bar Franklins podporovala Carol a Jan ve snaze získat peníze pro školu. Lidé si tak v kavárně či v baru mohli prohlížet jejich ruční práce a koupit lístek do tomboly.

 Franklinova kavárna a bar

Sarah Shaw

Sarah Sraw, manažerka fundraisingu DA, moc děkuje Carol a Jan za jejich úžasnou podporu. Také uvedla, že je krásné vědět, že jsou i tací lidé, kteří se chtějí takto osobně zapojit do kampaně Udělej jednu věc.

Zdroj, foto: Exmouthjournal.co.uk
Editor: Magda Jandusová

Back to top button
Close