ZE SVĚTA

Zdravotníci v Ghaně se učí znakový jazyk

Celkem 49 zdravotníků z různých zdravotních zařízení v oblasti se účastní 3týdenního kurzu znakového jazyka v nemocnici Cape Coast Teaching Hospital (CCTH). Účastníci kurzu jsou lékaři, sestry, laboratorní technici, administrativní pracovníci (v kancelářích), porodní asistentky a také učitelé ze vzdělávání sester. Všichni se učí základy znakového jazyka, aby byli schopni nabídnout klientům s vyjadřovacími problémy kvalitní služby.

PR manažer CCTH, pan Frederick Nyankah, řekl, že kurz umožní zaměstnancům překonat jazykové bariéry s klienty se specifickými potřebami komunikace a sloužit jim lépe. Uvedl, že nyní má nemocnice jen jednu sestru, která může efektivně komunikovat ve znakovém jazyce. “I když zrovna nemá službu, volali ji do práce, protože je jediná, kdo umí znakovat.” Pan Nyankah řekl, že komunikace zůstává zásadním nástrojem v účinné zdravotní péči a kurz je krokem k poskytování uspokojivé zdravotní péče pro všechny.

Účastnice kurzu, Dr Jennifer Kwawukume, řekla, že uspořádání kurzu je chvályhodné a záslužné, protože pro zdravotníky a klienty je důležité, aby spolu komunikovali bez bariér. Tím se zajistí péče dostupná všem bez rozdílu.

Ředitel vzdělávacích programů, pan Isaac Ofori, který má kurz na starosti, řekl, že pokud nastanou komunikační bariéry s pacientem, tak pacientovi nelze pomoci. Také pochválil nemocnici a uvedl, že účastníci se velmi rychle učí znakový jazyk.

Zdroj: ghanaweb.com,

foto: ghananewsonline.com, saveaheart.dk, webs.bcp.org


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button
Close