Z DOMOVA

Zámek Hluboká má exkurze v ČZJ

 

Pokud jste se rozhodli z bezpečnostních důvodů zůstat toto léto v České republice, máme pro vás tip na výlet. Vydejte se do jižních Čech, konkrétně na zámek Hluboká, kde si můžete zajít na exkurzi v ČZJ! Exkurze v ČZJ se budou konat zejména ve dnech 20. července, 1. srpna a 28. srpna 2020. Neváhejte toho využít!

Zámek Hluboká

Patří mezi nejkrásnější zámky, jaké Česká republika má. Řadí se mezi turisticky vyhledávané lokace a je velmi obtížné zastihnout zámek bez turistů. Jedná se sice o zámek, přitom původně to byl strážný hrad. Na zámku pobývalo několik šlechtických rodů, nejvýznamnější a zároveň poslední byl rod Schwarzenbergů. Najít ho můžete poblíž Českých Budějovic, ve stejnojmenném městečku Hluboká nad Vltavou. Zámek je obklopen rozsáhlým parkem. Je tak velký, že obsahuje naučnou stezku, během které můžete dojít např. k jezerům, ke sportovně relaxačnímu areálu (včetně golfu) či ZOO.

Exkurze na zámku

V době prázdnin (červenec a srpen) je zámek otevřen denně v čase 9:00 – 17:00. Zámek nabízí návštěvníkům různé typy prohlídkových okruhů, přičemž každý obsahuje něco jiného. Doporučuje se dělat rezervace předem, a to prostřednictvím online formuláře.

Exkurze v ČZJ

Pro uživatele ČZJ je možnost exkurzí v ČZJ, které trvají 60 min. Ty budou speciálně vyhrazeny v tyto dny:

20. července 2020 od 15:15 hod
1. srpna 2020 od 15:15 hod
28. srpna 2020 od 15:15 hod

Exkurze o počtu 15 osob se sluchovým postižením budou vedeny Alexandrou Homolkovou, studentkou 3. ročníku oboru Čeština v komunikaci neslyšících na FF UK v Praze. Ta o exkurzích v ČZJ řekla následující: “Tak jako někteří průvodci na zámku provádějí kromě českého jazyka v jazyce německém či anglickém, který se naučili, já se po dobu studia učila český znakový jazyk a nyní budu mít možnost provádět právě v něm.”

Držitelé průkazů ZTP či ZTP/P mají exkurze zdarma.

Důležitá je rezervace. Tu si prosím zajistěte na emailu: hluboka@npu.cz či telefonicky na čísle 387843916.

Pozvánka v ČZJ:

Alexandra Homolková, tlumočnice ČZJ na zámku Hluboká

Zdroj, foto: Npu.cz, Wikipedia.cz, Pixabay.com
Editor: Kristýna Mariáková

Back to top button
Close