ZE SVĚTA

Vzniká dokument i film o neslyšící komunitě díky společnosti Netflix

 

Netflix bere útokem i neslyšící komunitu, chce také rozšířit osvětu mezi slyšícími lidmi. Netflix si objednal natáčení o neslyšící komunitě. Vznikne tak dokument a film.

Nyle DiMarco

Nyle DiMarco je Newyorčan, který pochází z neslyšící rodiny. Jeho prarodiče, rodiče i oba bratři jsou neslyšící. Nyle se proslavil především tím, že vyhrál televizní soutěž Amerika hledá příští topmodelku/topmodela. Nyle byl prvním neslyšícím účastníkem této show. Nyle též vyhrál soutěž Dancing With The Stars (v Česku známá jako Stardance). Jak se Nyle dostal k soutěži Amerika hledá příští topmodelku/topmodela? Nyle nejdříve začínal menšími rolemi v nezávislých filmech. K modelingu se dostal náhodou, když ho oslovili agenti díky jeho fotkám na Instagramu. Přemluvili ho, aby zkusil štěstí v televizní soutěži pro modely, kterou nakonec vyhrál. Teď Nyle dostal nové příležitosti. O jaké příležitosti se jedná?

Nyle DiMarco

Netflix

Netflix totiž objednal dokument a film, které se budou zaobírat životem lidí se sluchovou vadou.

Netflix

“Deaf U”

První dílo bude dokument s názvem “Deaf U”. Ten se bude zabývat životem studentů se sluchovou vadou studujících na Gallaudetově univerzitě ve Washingtonu DC. V něm budou hrát Eric Evangelista, Shannon Evangelista a Nyle DiMarco.

Gallaudetova univerzita

“Audible”

Film se jmenuje Audible. Ten se zase bude věnovat sportovci se sluchovou vadou jménem Amaree McKenstry-Hall, který momentálně studuje na Marylandské škole pro neslyšící. Amaree a jeho nejbližší přátelé čelí tlakům od žáků vyšších ročníků. Amaree a kamarádi tak  vybíjí svoji frustraci na fotbalovém hřišti, když bojují v sérii bezprecedentních výher, přičemž se vyrovnávají s tragickou ztrátou blízkého přítele. Toto je příběh o dětech, které se postaví protivenství a vyžadují, aby byly vyslyšeny. Musí čelit konfliktu, ale k budoucnosti přistupují s nadějí – křičí na svět, že existují a že na nich záleží. I v něm si zahraje Nyle. Film bude mít 36 minut.

Amaree McKenstry-Hall
Marylandská škola pro děti se sluchovou vadou

Premiéra

Dokument “Deaf U” bude mít celkem 8 epizod a bude mít premiéru 9. 10. 2020. Sám Nyle je z těchto příležitostí tak nadšený, že nasdílel na svém twitterovém účtu trailer. Můžete se zde podívat na video.

Zdroj, foto: Deadline.com, Tichezpravy.cz
Editor: Magda Jandusová

Back to top button
Close