Výsledky 1. kola fotbalové soutěže neslyšících

0

Právě začíná jaro a zároveň přichází i sezóna velké kopané, kde hrají neslyšící muži. Letos začalo utkání 1. kola fotbalové soutěže neslyšících (FSN) v sobotu.

České týmy se přihlásily pouze tři, byli to SKN Hradec Králové, l.PSKN Praha a BSN České Budějovice. Moravské týmy byly SSK Vítkovice, SKN Brno a SportNes Ostrava. 1. kolo FSN se odehrálo o víkendu 19. a 20. března ve dvou utkáních v Ostravě a v Hradci Králové.

FSN 04

FSN 03

FSN 05

První zápas byl v sobotu v Ostravě mezi SKN Brno a domácím SSK Vítkovice. První poločas byl vyrovnaný a ve druhém poločase hosté díky Brandejskému porazili domácí a Brňáci tak vyhráli 1:0.

Další utkání se odehrálo v neděli v Hradci Králové na fotbalovém hřišti v Urbanicích.

SKN Hradec Králové hrál proti l.PSKN Praha, první poločas byl vyrovnaný. Ve druhém poločase Pražané moc šancí nevytvořili a více se dařilo Hradeckým. V rozmezí 50. a 58 minuty se jim podařilo vstřelit tři góly a to samé se jim povedlo mezi 70. a 78 minutou. Nejlepší byl Milan Novotný, který vstřelil hattrick, přestože byl kvůli zdravotnímu stavu pouhý náhradník a hrál jen, když bylo potřeba. Další góly vstřelil 2x Fabišík, 1x Hudec, 1x Filipi, 1x vlastní gól Várka z l.PSKN Praha a Žmolík jeden gól pro l.PSKN Praha. SKN Hradec Králové vyhrál nakonec 8:1.

FSN_01
SKN Hradec Králové

FSN_02
l.PSKN Praha

Další utkání 2. kola velké kopané bude 3. dubna v Českých Budějovicích a Ostravě, kde domácí z Budějovic budou hrát proti SKN Hradec Králové a domácí SportNes Ostrava proti SKN Brno.

Zdroj: TZ, Zdeněk Kaplan