ZE SPORTU

Víkendový zorb fotbal v Českých Budějovicích

Zorb fotbal nebo také fotbal v bublině je skvělá zábava pro partu kamarádů. Poznáte, že fotbal a jiné hry v koulích mají naprosto jiný nádech a je to skvělá zábava!

Proškolený instruktor vám na každé akci poradí pravidla hry. Je to fotbal, při kterém se píská pouze jediný faul.

Body zorb je nafouknutá koule, do které jste připoutáni a koukají Vám z ní jen nohy. V těchto koulích se dají hrát různé hry. Například sumo, fotbal, beach fotbal a nebo souboj body zorbů, kdy vyhrává hráč, který zůstane jako poslední na nohou.

Bodyzorbingové koule jsou z pevného plastového materiálu, proto se v nich dá hrát na klasickém a umělém trávníku, na písku nebo v tělocvičně.

Při tomto fotbale je vždy úžasná atmosféra. Baví se jak samotní aktéři, tak i diváci.

Je to prostě sport plný adrenalinu.

Právě aprílovou sobotu, kdy se hrál ve Starých Hodějovicích (u Českých Budějovic) již 3. ročník turnaje, si neslyšící pořádně užili. Tuto akci pořádali slyšící a do boje se přihlásili i neslyšící. Celkem se zúčastnilo 7 týmů, z toho 4 mužské týmy a 1 ženský tým slyšících a 2 týmy neslyšících z Českých Budějovic – tým A a B.

Jednotlivé týmy měly po třech hráčích a každý zápas trval 10 minut. Za fauly se počítaly pouze nárazy na protihráče zezadu.

Neslyšící hráči si velmi pochvalovali práci rozhodčích, kteří respektovali, že hráči neslyší a místo pískání používali ruce.

No a jak všechno dopadlo? První dvě místa obsadily týmy slyšících, třetí místo patřilo neslyšícím ČB A a na čtvrtém místě se umístili neslyšící ČB B. Gratulujeme!

Oproti normálnímu fotbalu byli hráči více vyčerpaní, ale atmosféra a výborná zábava stála za to.

Zdroj: TZ, google.cz, Radim Minárik

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button
Close