ZE SVĚTA

V novém díle animovaného filmu Toy Story 4 jsou sluchově postižené postavičky

Toy Story poprvé 

V roce 1996 byl v Česku promítán americký animovaný film Příběh hraček (Toy story) z produkce studia Pixar společnosti Walt Disney. V Americe měl premiéru v roce 1995. Jednalo se o vůbec první celovečerní snímek vyrobený kompletně pomocí počítačové animace. První díl pojednával o chlapci Andym (Andy), který si rád hraje se svými hračkami. Má panáčka s bramborovou hlavou, umělohmotného dinosaura Rexe, ale jeho neoblíbenější hračkou je figurka kovboje jménem Woody. Když Andy není ve svém pokoji, jeho hračky ožívají. Když se v domě chystá oslava dalších Andyho narozenin, hračky mají strach, že Andy dostane nějakou novou hračku, která zaujme jejich místo. 

Toy Story 4 a sluchově postižené postavičky 

Od té doby uplynulo již mnoho let a letos 8. srpna bude v Česku premiéra již čtvrtého dílu – Příběh hraček 4 (Toy story 4). Příběh filmu se opět odehrává v kouzelném světě hraček. 

V Americe byla premiéra animované čtyřky již v loňském roce. Zajímavostí filmu je, že se tam objeví dvě dětské postavy v mateřské školce, které jsou sluchově postižené. Holčička má na uších růžové naslouchadlo a chlapeček zelený kochleární implantát. Na sociálních sítích jsou lidé nadšení a sdílejí fotku, kde jsou sluchově postižené dětské postavičky. Touto cestou tak mohou diváci ve filmu vidět, že v našem světě jsou také lidé se sluchovým postižením. 

Zdroj, foto: Reallyareyouserious.com, Twitter

Editor: Veronika Bočková 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button
Close