Úspěšné vystoupení neslyšících tanečníků na slavnostním ceremoniálu

0

První neslyšící tanečníci účinkovali na slavnostním předání cen LUI Che Woo Prize. Kde tanečníci tančili? A co je LUI Che Woo Prize? 

LUI Che Woo Prize

LUI Che Woo Prize (LCWP, v překladu: Cena za světovou civilizaci) je pojmenována po čínském muži jménem Lui Che Woo, který je známým obchodním magnátem, filantropem a investorem. LCWP byla založena v roce 2015 a jejím cílem je reagovat na stále přítomné globální potřeby a výzvy, mezi něž patří udržitelný rozvoj světa, zlepšení dobrých životních podmínek lidstva, podpora pozitivního života a zvyšování pozitivní energie. LUI Che Woo Prize je mezinárodní cenou za inovace pro různá odvětví. 

Dne 3. 10. 2019 se předávaly ceny v Hongkongu.

Laureáti 2019

Cenu LCHW prize získala společnost The Nature Conservancy za udržitelnost. Zabývají se ochranou půdy. Další cenu obdržela Dr. Jennifer A. Doudna v kategorii sociální zabezpečení. Doktorka Doudna se zabývá revoluční technologií úpravy genomu (upravuje se, přidává či odstraňuje genetický materiál v živočišných či rostlinných buňkách). A poslední cena byla udělena paní Fan Jinshji za šíření pozitivní energie. Paní Jinshji svoji energii věnovala významné kulturní památce, jako je jeskyně Mogao, která se nachází v čínském Dunhuangu. 

Neslyšící tanečníci

Hosté na slavnostním předávání cen se těšili speciálnímu představení, které předvedla tchajwanská skupina neslyšících tanečníků (“The Lin Ching Lan Dancers”). Tohoto slavnostního předání cen se zúčastnily známé osobnosti Číny. 

Sestřih tanečního vystoupení na slavnostním předání cen LCWP: 

https://youtu.be/afADWjifFtc?t=88

Lin Ching Lan poslouchá hudbu nohama

Zakladatelka taneční skupiny paní Lin Ching Lan se narodila se sluchovou vadou jako nejstarší dítě do slyšící rodiny. Už jako malá holčička věděla, že chce být tanečnicí. I když neslyší hudbu, tak ji cítí díky vibracím, které procházejí skrz dřevěnou podlahu, kde tancuje.

V tanečních školách ji odrazovali od jejího snu stát se tanečnicí, protože přece nemůže slyšet hudbu. Lin ale projevila pevnou vůli a odhodlání, aby její sluchová vada nestála v cestě splnit si sny. 

Věnovala se tanečnímu umění a k tomu, aby se stala profesionální tanečnicí, musela překonat nespočet překážek. 


Trenérka Chia Long, která pracuje s Lin, říká, že slyšící lidé mohou poslouchat hudbu a cvičit tanec, zatímco Lin jako neslyšící musí používat oči, aby zachytila rytmus, a pak se naučit pohyby. Slyšícím trvá naučit se taneční prvky třeba týden, u neslyšících to trvá třikrát či čtyřikrát déle, než se to naučí. Lin vypráví, že se setkala se šikanou ze strany slyšících, protože nevěděli, jak s ní mají komunikovat. Ale tato zkušenost z ní udělala silnější osobnost. 

Taneční škola

V roce 2011 založila taneční skupinu a vytvořila platformu pro tanečníky se sluchovým postižením. Lin má taneční studio v bytě, který patřil její babičce. Paní Lin Ching Lan pomáhá ostatním plnit jejich sny, díky jejímu odhodlání se šíří její pozitivní energie. Na začátku neslyšící děti neměly sebevědomí, ale díky Lin ho získali. Například Huang Xiaobu, která je plachá a fotila taneční skupinu, po povzbuzení její matky se zapojila do taneční skupiny a teď je z ní sebevědomá žena. 

Kromě taneční společnosti paní Lin učí tanec pro neslyšící děti v Taichungu každý týden.

Video o Lin Chinglan a jejím životě

https://youtu.be/yWPIAb3KFxU

 

Další úspěchy Lin  

A jako by Lin byly její úspěchy málo, vystupovala na Taipei Deaflympics v roce 2009, dále se stala v roce 2015 Miss Asie a stala se tváří kosmetické řady SK-II. 

Jednou jí byla položena otázka: kdyby měla možnost vybrat si, zda se narodí slyšící či neslyšící, co by si vybrala? Lin odvětila bez zaváhání, že by si zvolila být neslyšící, protože si myslí, že kdyby se narodila jako slyšící, tak by na sobě tak tvrdě nepracovala.

Zdroj, foto: It.blastingnews.com, Mashable.com, Thatbeautyqueen.com, Discapacidadrosario.blogspot.com, Luiprize.org
Editor: Magda Jandusová

 

Back to top button