ZE SVĚTA

Ukradla Angelina Jolie neslyšící ženě nápad pro film?

Učitelka znakového jazyka, která byla zaměstnaná u herečky Angeliny Jolie, tvrdí, že jí známá herečka ukradla nápad na ztvárnění první neslyšící superhrdinky ve filmu Eternals.

Lauren Ridloff jako Makkari – třetí zleva, Angelina Jolie jako Thena – druhá zprava

O filmu “The Eternals”

Na konci léta v roce 2019 jsme vás informovali o chystaném filmu (kde se objeví první neslyšící superhrdinka Makkari – hraje ji Lauren Ridloff), který bude uveden do kin letos v listopadu: ZDE

Herečka se sluchovým postižením – Lauren Ridloff jako Makkari
Angelina Jolie jako Thena ve filmu Eternals

Učitelka znakového jazyka u Angeliny Jolie

Americká filmová herečka Angelina Jolie (44 let), která má celkem šest dětí (z toho 3 adoptované), zaměstnávala (po dobu 2016 – 2019) v Kalifornii neslyšící ženu Antoinette Abbamonte (53 let), aby učila americký znakový jazyk (ASL) dvě z jejích šesti dětí. 

Angelina Jolie se všemi svými dětmi (3 adoptované, 3 vlastní)

Angelina Jolie

Antoinette Abbamonte

Paní Abbamonte (matka čtyř dětí) také pracuje jako filmová producentka a herečka. Abbamonte popsala, že učit Angelininy děti ASL nebylo příjemné. Řekla, že se nad ni Jolie povyšovala, a dívala se na ni jako na podřadného člověka. Abbamonte chce oznámit světu, že takto se s lidmi se sluchovým postižením nezachází. Řekla, že se jí Jolie opakovaně ptala, jestli slyší hrát hudbu a zda dokáže tančit. To bylo pro Abbamonte urážlivé.

Antoinette Abbamonte

Abbamonte jako “laboratorní krysa”

Učitelka znakového jazyka Abbamonte tvrdí, že jí Angelina Jolie ukradla nápad na ztvárnění první neslyšící superhrdinky ve filmu Eternals: “Ukradla můj nápad, aby vypadala, že pomáhá světu.” Řekla, že se Jolie stále více zajímala o její osobní životní příběh jako neslyšícího člověka, což vedlo k tomu, že obě ženy diskutovaly o filmových nápadech. Připadala si jako “laboratorní krysa”, kterou testují. Jolie i její děti se jí vždy ptaly, které filmy se jí líbí a diskutovaly o nich. Abbamonte měla pocit, jako by z ní vybírali části, aby pomohli nadcházejícímu filmu s neslyšící postavou.

Kdo vymyslel neslyšící superhrdinku Makkari?

V rozhovoru pro DailyMail Abbamonte tvrdí, že postava Makkari ve filmu „Eternals“ sdílí stejné rysy jako postava, kterou vytvořila. Abbamonte totiž v květnu roku 2018 poslala e-mail Angelině Jolie, kde se zmínila i o svém superhrdinovém nápadu. Postava se stejnými rysy se poté objevila i na největším veletrhu komiksů (červenec 2019) Comic-Con v San Diegu. Filmová studia Marvel a Disney zde oficiálně vyhlásily obsazení nejnovějšího filmu Eternals včetně první neslyšící superhrdinky jménem Makkari. Abbamonte se poté Jolie ptala, jak je to možné? – Jestli použila její nápad neslyšící superhrdinku? Na to jí Jolie odpověděla pouze: “Vesmír funguje záhadně.” Chtěla zjistit u Jolie, jestli měla tento nápad před nebo poté, co s ní a jejími dětmi začala. Ale na to už herečka nikdy neodpověděla. Právník Abbamonte v dopise obvinil Angelinu Jolie z krádeže duševního vlastnictví.

Byla to krádež duševního vlastnictví?

Právník, který zastupuje Abbamonte, poslal 13. září 2019 oficiální dopis právnickému týmu herečky Jolie, v němž sdělil, že jde o krádež duševního vlastnictví. V dopise uvedl: „Zdá se, že jste si od Antoinetty výslovně vyžádala nápad na ztvárnění neslyšící superhrdinky a využila jste ho společně s Marvel Studios a Disney (filmová studia), aniž byste Antoinettu za to odměnila.

Právník uvádí, že se Jolie snažila získat od Antoinetty co nejvíce informací o její hluchotě: “Vypadá to, že jste výslovně hledali nápady Abbamonte na ztvárnění  neslyšící postavy pro potenciální roli ve filmu.“ Zároveň v dopise požaduje, aby byl Abbamonte přiznán zisk, a aby dostala odměnu za její nápad. Právník Abbamonte tvrdí, že Angelina Jolie a její děti se nezajímaly pouze o znakový jazyk, ale i o její osobní životní příběh jako neslyšící. 

Zdroj, foto: Dailymail.co.uk, Komiksovky.cz, Newsnation.in, Foxnews.com, Imdb.com, Refinery29.com, Reddit.com, Movieweb.com
Editor: Eva Nováková

Back to top button
Close