ZE SVĚTA

Učitel obdržel cenu za skvělou výuku amerického znakového jazyka

Neslyšící Arlon Nashmagisterský titul v oboru „Vzdělávání neslyšících“. Kdysi pracoval v organizacích pro neslyšící, kde se zaměřoval na podporu neslyšících. Už 17 let učí americký znakový jazyk na střední škole ve Springfieldu ( je to město, které se nachází ve státě Massachusetts, stát je součástí USA). Arlon začal tento předmět ASL sám vyučovat a neustále ho zdokonaluje. Program zdůrazňuje význam neslyšící kultury a místní komunity v životě neslyšících. Když Arlon s programem začínal, měl ve třídě okolo 88 studentů. Nyní do tohoto programu je přihlášeno 155 studentů a mnoho dalších čeká, až se bude moct programu zúčastnit.

V pondělí 18. března Arlon spolu s dalšími třemi učiteli získal cenu za vynikající výuku. Každý oceněný byl představen a měl prezentaci o tom, co pro něj učení znamená a proč je pro něj důležité být učitelem. Dostali také šek na tisíc dolarů, skleněné jablko (cena) a státní uznání Ohia.

Arlona inspirovaly dvě ženy. První ženou byla jeho matka, která byla vychovatelkou ve škole, do níž Arlon chodil. Viděl, čeho jeho matka dosáhla se svými studenty. Druhou ženou byla Jean Hrinko, byla to jeho učitelka na základní škole. Učitelka mu pomohla pochopit, že může dělat stejné věci, jako ostatní.

Zdroj: springfieldnewssun.com, daytondailynews.com
foto: mapy.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button
Close