ZE SVĚTA

Tři neslyšící podnikatelé staví domečky v USA

Trojice absolventů Gallaudetovy univerzity

Trojice absolventů Gallaudetovy univerzity dva roky pracovala s neslyšícími podnikateli, umělci a stavebníky na vytvoření projektu prázdninového resortu (místo k trávení volného času) hluboko v lesích Západní Virginie (stát v USA). Do již zmiňované trojice absolventů patří Jane Jonas, Shawn Harrington a Andrew St. Cyr.

Prázdninový resort nazvaný Lost River Vacations je stvořený pro každého, kdo chce na víkend opustit město a přitom zůstat online. Všechno, co v resortu návštěvníci uvidí – domečky, umělecké práce, webové stránky a fotografie – udělali neslyšící.

Nápad se zrodil tehdy, když byla trojice na pivu. Všichni tři se seznámili přes kamarády na Gallaudetově univerzitě a provozují místní podniky, ale léta uvažovali o větším společném projektu.  

“Vzpomínali jsme na své dětství, jak jsme jezdili na neslyšící kempy a jaké tam byly outdoorové aktivity,” řekla Jane. “Vždycky to byla velká zábava, užili jsme si spoustu legrace.” Díky vzpomínkám se zrodil nápad na ekologický únik pro děti a dospělé. Kamarádi tak začali hledat místo, kde svůj nápad uskutečnit. Jednoho dne se Jonasovi vydali na výlet a objevili místo „Lost River Hideaway“. Jane a její kamarádi se rozhodli, že projekt uskuteční zde.

Resort je nyní ještě ve výstavbě, ale trojice už zajistila pozemek v lese vedle Národního parku Lost River. Harrington už postavil jeden domeček, který je k pronájmu, a dostal stavební povolení na další tři domečky. Chtějí vytvořit rodinné rekreační centrum (resort), kam mohou přijet rodiny i se psem. Také chtějí vytvořit místo pro setkávání neslyšící komunity.

Co takový resort nabídne?

Každý dům bude mít vlastní design, koupelnu a kuchyni. Většina resortů poblíž lesů jsou offline, ale zde hosté budou mít přístup k vysokorychlostní wi-fi. Celkem by tam mělo být deset domů, přírodní koupaliště, vířivka a disc-golfové hřiště. V okolí je možnost rybaření, turistiky a jízd na koni. Resort bude šetrný k životnímu prostředí, a to pomocí solárních panelů a recyklace odpadů na pozemku.

Zdroj: washingtonian.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button
Close