ZE SVĚTA

Tipy na nové filmy s neslyšícími hrdiny

Co dělat, když venku je zima, pochmurno a jaro je daleko před námi? Máme pro vás tipy na filmy s neslyšícími hrdiny! Všechny pochází ze zahraniční produkce, takže jsou dostupné s českými titulky. 

MĚSÍČNÍ SONÁTA: (ZDE)

TRAILER:

Režisérka filmu je matkou neslyšícího syna a dcerou neslyšících rodičů. O své neslyšící rodině natočila dokumentární film Měsíční sonáta, který je dílčím pokračováním filmu Hear and Now z roku 2007 (mj. dobře oceněným filmem, dostal Cenu diváků na Sundance festivalu). Film poukazuje, jak ticho může lidi spojovat nebo rozdělovat. Beethoven byl geniální hudební skladatel, který většinu skladeb složil v období hluchoty. Syn režisérky, Jonas, je neslyšící, je mu 11 let a sám se snaží hrát na klavír stejně jako Beethoven. Proti lidské genialitě a snaživosti stojí medicínský pohled – lékaři, hledající způsoby, jak obnovit ztracený sluch. Ačkoliv by se mohlo zdát, že nejvýraznější postavou filmu je Jonas, není tomu tak. Jsou to právě neslyšící prarodiče (Paul a Sally) a jejich celková životní spokojenost jak v soukromí, tak v pracovním životě. Nejzásadnější scénou filmu je zdrcující výpověď neslyšícího Paula, který je přesvědčen o tom, že neslyšící lidé kvůli pokročilým technologiím v budoucnosti nebudou. Film je z roku 2019, trvá 86 minut a je dostupný na HBO GO v originálním zněním s českými titulky. 

Autoři a aktéři filmu Měsíční sonáta
Jonas je neslyšící a nosí kochleární implantát
Oficiální cover k filmu Měsíční sonáta

TICHÉ MÍSTO 2 

(A Quiet Place: Part II)

TRAILER:

Jak vyplývá z názvu, jedná se o pokračování filmu, ve kterém se téměř nemluví. První díl hororu se skutečně neslyšící hrdinkou Millicent Simmonds měl tak velké ohlasy, že fanoušky příjemně překvapilo, že druhý díl je už hotový a bude v kinech uveden již v březnu tohoto roku. První díl filmu byl situován vesměs na zdevastovanou farmu. Další díl má být mnohem zajímavější a má divákům odkrýt celý postapokalyptický svět, takže uvidíme průběh přežití na širokém poli světa. Autor filmu navíc přidal další dvě postavy, takže druhý film dostal jiný rozměr. Film bude uveden v kinech od 19. března 2020 v původním znění s českými titulky. 

Aktéři filmu, neslyšící Millicent Simmonds je uprostřed fotografie
Bojuje se o přežití v postapokalyptické zemi
Oficiální cover k filmu Tiché místo 2

POTICHU

(The Silence)

TRAILER:

Nový film z roku 2019 je tematicky podobný předchozímu filmu – Tiché místo. Někteří recenzenti o něm tvrdí, že je to jeho lepší verze, ale film ve filmové databázi nemá nějaké extra ohlasy (pouze 53%). Jedná se o thriller až horor. Hraje v něm hollywoodská star Stanley Tucci. Jeho filmová dcera hraje neslyšící dívku, která ztratila sluch ve 13 letech. Rodina hledá bezpečné útočiště před hejnem masožravých létajících netvorů. Film trvající 90 min je dostupný na Netflixu s českými titulky. 

Neslyšící hrdinka Kiernan Shipka
Masožraví nepřátelé, kteří ohrožují rodinu 
Oficiální cover k filmu Potichu

KHAMOSHI

TRAILER:

Přepracovaná verze anglického filmu Hush z roku 2016, nový příběh vychází z indické produkce. Příběh je založený na hře kočky s myší. Neslyšící a němá dívka Tamanna bojuje o svůj život s agresivním vrahem. Vrah Prabhu má schizofrenické tendence, chce Tamannu zabít, poněvadž je silně přesvědčen, že Tamanna se pohybuje v jeho prostoru – v jeho nemovitosti. Tento film je k dispozici na ZDE , bohužel není ještě dostupný s českými titulky.

Vražedná hra na kočku a myš
Tamanna je neslyšící a němá dívka
Oficiální cover k filmu Khamoshi

Zdroj, foto: CSFD.cz, IMDB.com, Youtube.com
Editor: Kristýna Mariáková

Back to top button
Close