Z DOMOVA

Tichá kavárna a aplikace EPP – Pomáhej pohybem

Od pondělí 18. března mohou lidé sbírat body pro pražskou Tichou kavárnu, ve které obsluhují neslyšící, a podpořit tak její projekt „Kavárna na kolech“ v mobilní aplikaci EPP „Pomáhej pohybem“ Nadace ČEZ. Jedná se o aplikaci, díky které má uživatel možnost vlastním aktivním pohybem určovat, které projekty a v jaké výši má Nadace ČEZ finančně podpořit.

Jak to funguje?

Uživatel si stáhne do svého mobilu aplikaci EPP “Pomáhej pohybem”, která je ke stažení na všech mobilních telefonech. Aplikace zaznamenává pohyb uživatele (např. chůze, běh, jízda na kole, lyžování, ale třeba i interiérové aktivity typu běh na běžícím pásu) a kromě běžných údajů o rychlosti, čase, tempu či vzdálenosti také generuje body. Tyto body může uživatel kdykoli věnovat některému z aktuálně nabízených projektů neziskových organizací, škol nebo obcí. Pokud uživatelé aplikace svým pohybem nashromáždí za daný čas určitý počet bodů, Nadace ČEZ projekt podpoří konkrétní dopředu stanovenou částkou.

Co je snem Tiché kavárny?

Na webových stránkách Pomáhej pohybem je u projektu Tichá kavárna uvedeno, že je třeba nasbírat body na cílovou částku 75 tisíc korun. Jejím velkým snem je pořídit si z nadačního příspěvku karavan, který si svépomocí zrekonstruuje a vytvoří z něj kompletně vybavenou pojízdnou kavárnu s neslyšící obsluhou. S tímto karavanem by se mohla Tichá kavárna účastnit mnoha akcí, festivalů a událostí po celé ČR.

Odstraňování komunikačních bariér mezi slyšícími a neslyšícími

Nová služba Tiché kavárny by pomohla vytvořit další pracovní místa pro neslyšící na pozicích barman, řidič a cukrář, neslyšící by tak získali nové pracovní zkušenosti. Pojízdná kavárna by mohla výrazně odstranit komunikační, sociální a pracovní bariéry mezi slyšícími a neslyšícími.

Tak hurá cvičit s EPP pro Tichou kavárnu!

Neváhejte, vezměte si mobil a nasbírejte pár bodů pro Tichou kavárnu a její karavan. Až jednou potkáte vybavenou pojízdnou kavárnu s neslyšící obsluhou, bude vás hřát u srdce, že jste se na jejím vzniku mohli podílet i vy a budete moci ochutnat výbornou kávu a ochutnat výrobky Tiché cukrárny.

Zdroj: Pomahejpohybem.cz, Tichá kavárna, Foto: pomahejpohybem.cz, masivmtbrace.cz,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button
Close