ZE SVĚTA

The Last of Us 2 – nová videohra bude i pro neslyšící!

Pokud holdujete videohrám, pak vás nesmí minout informace o videohře The Last of Us 2. Herní fanoušci z celého světa se nemohou dočkat pátku 19. června 2020, kdy novinka The Last of Us 2 bude k dispozici. Tato videohra má bezbariérový aspekt – je totiž modifikována také pro hráče se sluchovým či zrakovým postižením.

O hře The Last of Us

Videohra The Last of Us z roku 2013 má perfektní příběh a propracované herní mechaniky, to je důvod, proč je na celém světě populární. Hra získala přes 200 světových ocenění.

Příběh prvního dílu je situován ve světě po nákaze, která ohrozila životy milionů lidí nebo přeměnila lidi v monstra a přežilo jen několik komunit či skupin. Celkově dějství hry zaznamenává příběh 2 hlavních postav – chlapáka Joela s malou teenagerkou Ellie, kteří se snaží najít lék proti infekční chorobě. 

Joel a Ellie

2. díl hry – The Last of Us 2

Nová videohra, druhý díl, ukazuje svět o několik let později. Hrdinové hry jsou pochopitelně starší, žijí v uzavřené komunitě navíc s Joelovým bratrem a s jeho manželkou. Život v komunitě bohužel ale nemá klidný průběh, neboť je postihne další tragédie, ve které více bojuje Ellie, která se pak stává nejdůležitější postavou celé hry. 

Ellie

Modifikace pro hráče se speciálními potřebami

Prvotní prodej hry 19. června je exkluzivní, protože je určen pro hráče s konzolí PlayStation 4. Nová hra bude obsahovat speciální efekty pro hráče se speciálními potřebami. Lze nastavit různou herní obtížnost a také speciální funkce. Pro neslyšící jsou připraveny české titulky a možnost zvýraznění obrysů jednotlivých nepřátel ve hře, což pomůže neslyšícím orientovat se pomocí zrakového vnímání. 

České titulky ve hře

Zdroj, foto: Youtube.com, Novinky.cz, Nextpc.cz, Usgamer.net, Playstation.com
Editor: Kristýna Mariáková

Back to top button
Close